У Маневицькому районі може з’явитися ще одна ОТГ 

У Маневицькому районі може з’явитися ще одна ОТГ 

24 червня відбулися громадські слухання у Маневичах щодо об’єднання із Черевахівською сільською радою.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

На захід у місцевому прибуло понад 100 місцевих жителів. 

Як розповів голова Маневицької селищної ради Олександр Гаврилюк, такий формат об’єднання виник унаслідок інертності сільських рад, які суміжні із Маневичами. Оскільки при попередньому ініціюванні об’єднання Маневицькою селищною радою дві сільські ради дали відмову, тому була створена робоча група із представниками чотирьох сільських та селищних рад. Але на етапі її створення дві сільські ради також дали негативну відповідь щодо об’єднання і це заблокувало подальший процес. 

Досить ймовірним є те, що ці зміни в рішеннях були наслідком тиску певних посадових осіб. 

 

Під час громадських слухань радник із просторового планування Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Катерина Степчук розповіла присутнім про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Власне вона зауважила, скільки вже землі отримали волинські ОТГ. Також у своєму виступі вона наголосила на важливості розроблення стратегічного плану розвитку громади.

Під час громадських слухань радник із децентралізації Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Урбан озвучила фінансові показники потенційної Маневицької об’єднаної територіальної громади в складі двох рад, які не викликають застороги, оскільки власні доходи внаслідок об’єднання зростуть до понад 36 мільйонів гривень, а кількість жителів сягне 11 тисяч 595 осіб. Також власні доходи на одного жителів після об’єднання зростуть із 925 гривень до 3 тисяч 114 гривень внаслідок перерозподілу податків до новоствореної ОТГ.

При цьому питома вага адміністративних видатків у розрізі власних доходів становитиме 14,18 % при рекомендованій до 20 %. 

Вище наведені показники свідчать про високу спроможність потенційної громади. 

Прикро, що окремі посадовці блокують процес об’єднання в Маневицькому районі і стверджують про те, що це - міні-громада, хоча відповідно до методики, рекомендована кількість жителів ОТГ - п’ять тисяч, тобто, і за цим показником потенційна Маневицька об’єднана територіальна громада є спроможною. 

Радник з децентралізації Оксана Урбан наголосила, що створення громади у такому форматі дозволить прилеглим сільським радам приєднатися до неї відповідно до закону, коли жителі громади ухвалять позитивне рішення про приєднання у майбутньому. 

З огляду на це можна сподіватися на збільшення чисельності новоствореної громади після подолання стереотипів щодо негативного об’єдання у цю ОТГ. 

Маємо велику надію, що представники Маневицької РДА будуть сприяти в процесі децентралізації у районі, оскільки, за словами президента України Петра Порошенка, децентралізація є найбільш вдалою та успішною реформою. 

Зауважимо, що у підсумку жителі громади більшістю голосів прийняли позитивне рішення про ініціювання об’єднаня, проте прикро, що деякі представники РДА голосували проти цього процесу. 

Нагадаємо, що на території Маневицького району уже функціонують Колківська та Прилісненська об’єднані територіальні громади. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На змаганнях з дрег-рейсингу в Луцьку «засвітився» електрокар Tesla. ФОТО
Наступна новина Волинські лісівники продовжують боротися за «Кубок лісівників Волині». ФОТО
Останні новини
Схожі новини