У Польщі назвали вулицю іменем волинянина. ФОТО

У Польщі назвали вулицю іменем волинянина. ФОТО
Місто Сьрода-Великопольська. Західна Польща

У Польщі міська рада Сьроди-Великопольської напередодні 15-ї річниці смерті Стефана Шайдака прийняла ухвалу про надання його імені одній із вулиць.

Стефан Шайдак був поетом, співзасновником поетичної групи «Волинь», утвореної з ініціативи Чеслава Янчарського в другій половині 30-х років XX ст. в Рівному, – повідомляє Монітор Волинський.

До її складу входили Чеслав Янчарський, Вацлав Іванюк, Стефан Шайдак та Зиґмунт Румель. Згодом до групи «Волинь» долучилися Стефан Бардчак, Зузанна Ґінчанка, Юзеф Лободовський, Владислав Мільчарек, Василь Подмайстрович і Ян Спєвак.

Довідково: 

Стефан Шайдак народився 14 грудня 1910 р. у селі Туже біля Остшешова, помер 6 березня 2004 р. у Сьроді-Великопольській. У 1932 р. закінчив Державну вчительську семінарію в Остшешові. Того ж року почав працювати вчителем у початковій школі в Кемпні, а згодом в Остшешові. Із 1929 р. належав до групи польських поетів-автентистів.

1 вересня 1934 р. переїхав на Волинь: спочатку до Луцька, згодом до Рівного, а потім до Ківерців. Там у 1937 р. здав учительський екзамен і до кінця серпня 1939 р. працював учителем. У 1938–1939 рр. розпочав заочне навчання на гуманітарному факультеті Католицького університету в Любліні.

Після приходу радянських військ у Ківерці Стефана Шайдака заарештували, а згодом вислали до трудового табору в Сибіру. Після звільнення із табору він служив у 2-му корпусі генерала Владислава Андерса. Із ним пройшов усю Італійську кампанію – від Таранто до здобуття Болоньї через Монте-Кассіно й Анкону. 11–18 травня 1944 р. брав участь у битві за Монте-Кассіно.

16 липня 1947 р. на борту корабля прибув з Единбурга до порту в Гдині. Після повернення до Польщі поселився у Сьроді-Великопольській, де спочатку працював учителем у початковій школі № 2. Із 1959 р. учителювання поєднував із роботою бібліотекаря. У 1966–1975 рр., тобто після виходу на пенсію, виконував обов’язки директора педагогічної бібліотеки.

У 1967 р., тобто в 57-річному віці, здобув вищу освіту на філософсько-історичному факультеті Університету імені Адама Міцкевича в Познані, а наступного року закінчив культурно-освітні студії в тому самому навчальному закладі.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Серед безробітних волинян половина – з вищою освітою
Наступна новина У Луцьку взялися за «свіжу» рекламу наркотиків на будинках. ФОТО
Останні новини
Схожі новини