У Торчині просять зберегти народний музей

У Торчині просять зберегти народний музей

Народний музей Григорія Гуртового, що в Торчині Луцького району, потребує фінансової підтримки для подальшого функціонування та примноження експонатів.

Про це йшлося 6 лютого під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму, пише ІА «Волинські Новини».

На розгляд депутатів винесли проєкт рішення Про звернення щодо збереження музею в Торчині.

Як стало відомо, до депутата Олександра Пирожика звернулася громадська організація «Волинська ветеранська спілка політв’язнів і репресованих» щодо підтримки функціонування народного музею Григорія Гуртового.

«У березні 1957 року зусиллями відомого краєзнавця і педагога Григорія Гуртового вперше на Волині на громадських засадах було створено музей історії Луцького району. У 1967 році цей музей отримав звання народного, експозиція музею складається з понад 90 окремих тематично-хронологічних розділів і охоплює період від кам’яного віку до сучасності.

Торчинський історичний музей здійснює просвітницьку місію, розповсюджує історичну правду про Україну, розказує про визначних людей волинського краю, сприяє патріотичному вихованню молоді, вчить любові до рідної землі, вчить шанувати і берегти дух українства», – зазначено у зверненні Волинської ветеранської спілки політв’язнів і репресованих.

Представники спілки наголошують, що музей є перлиною селища та окрасою всієї області, тому «його потрібно зберегти для майбутніх поколінь».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На 1+1 заявили, що українська мова не підходить для мелодрам, лише для комедій
Наступна новина У замку Любарта відновлюють сходи, які не ремонтували 20 років
Останні новини
Схожі новини