Українські газетярі змушені купувати папір в окупанта

Українські газетярі змушені купувати папір в окупанта

У той час, коли вже четвертий рік тривають воєнні дії на Сході України, українці змушені купувати газетний папір російського виробництва, адже українського аналога просто не існує.

Це питання порушила головний редактор Володимир-волинської газети «Слово правди» Антоніна Михальчук під час прес-конференції народного депутата Ігоря Гузя 26 квітня у місті Нововолинськ.

Вона зазначила, що інформаційні відділи українських газет, і волинських зокрема, використовують під час друку папір російського виробника. «Ми мали зустріч у Кабінеті Міністрів України з Вадимом Денисенком (членом Комітету з питань правової політики та правосуддя – ред.), то він сказав, що треба шукати інвестора, адже у нас немає свого паперу», - пояснила вона.

Головний редактор любомльської газети Сергій Боярчук додав, що російський папір сьогодні постачають майже всій Європі:  «Схема схожа, як постачання вугілля за формулою «Роттердам плюс». У Польщі закрили одну з найбільших фірм, яка займалася виготовленням паперу. Її там викупили українці».

Редактор газети «Слово правди» Антоніна Михальчук передала нардепу заяву Національної асоціації українських медіа від 13 квітня 2018 р., в якій наголошують, що «місцева преса проти пресу, і готова захищати свої права на свободу та розвиток місцевої преси в Україні».

«Вимагаємо від уряду вирішити питання з подоланням дефіциту газетного паперу, позбувшись монополії  російського виробника в Україні, а у перспективі кількох років – будівництва паперових комбінатів або переобладнання існуючих потужностей для виробництва достатньої кількості  власного доброякісного недорого газетного паперу» -, йдеться у документі.

Крім цього, представники ЗМІ обурювалися про постійний ріст тарифів «Укрпошти» на доставку газет. «Фактичний розвал системи поштового зв’язку в сільській місцевості, різке подорожчання газетного паперу, що супроводжується його дефіцитом, поставили українську пресу на грань виживання», -  додається в заяві.

«Український бізнес має реагувати на виклики. Треба шукати інвестора, акціонера, який буде допомагати», - зауважив депутат Верховної Ради Ігор Гузь, при цьому, зазначивши, що це питання потрібно виносити якомога масштабніше на загальноукраїнський рівень.

Принаймні у регіоні Прибужжя на Волині про життя громад міста, району, села та селища, області та загалом країни повідомляють на своїх шпальтах «Наше місто» (м. Нововолинськ), «Колос» (смт Іваничі), «Наше життя» та «Новий погляд» (м.Любомль), «Слово правди» та «Місто Вечірнє» (м. Володимир-Волинський).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині група молодиків побила і пограбувала чоловіка
Наступна новина У Турійську 35-річна водійка збила велосипедистку
Останні новини
Схожі новини