В Луцьку відбулася презентація студентського проекту «#ЧИТАЙ»

В Луцьку відбулася презентація студентського проекту «#ЧИТАЙ»

У четвер, 22 лютого, відбулася презентація студентського проекту «#ЧИТАЙ».

«#ЧИТАЙ» – книжкова ініціатива трьох студенток V курсу факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки – Ніни Радчук, Юлії Нікітюк та Оксани Янчишиної.

Презентація проекту розпочалась із літературного перформансу, у якому взяли участь студенти факультету філології та журналістики. Учасники перевтілювались у героїв книг та декламували улюблені уривки.

Ідея поповнити абонемент університетської бібліотеки книгами сучасних авторів виникла в організаторів з появою курсу «Сучасний літературний процес», який запроваджено для студентів-магістрантів факультету філології та журналістики цьогоріч. У зв’язку з відсутністю у книжковому фонді бібліотеки потрібних книг, студенти були змушені читати твори з електронних носіїв. Попри те, що електронну книгу називають «книгою ХХІ століття»  студенти факультету філології та журналістики надають перевагу паперовим книгам (про це свідчить опитування, яке провели організатори).

Отож, після виникнення ідеї Ніна, Юля та Оксана звернулись до викладачки курсу Лілії Богданівни Лавринович, яка допомогла сформувати орієнтовний список книг, які варто було б придбати. У грудні 2017 року дівчата стали стипендіатками Вічного фонду Степана та Євгенії Радіонів, що допомогло їм втілити ідею в життя.

«Курс «Сучасний літературний процес» надзвичайно цікавий та важливий у нашому навчанні. Ми маємо змогу читати сучасних письменників, які творять майбутню історію літератури і це прекрасно! Нашу ініціативу можна швидше назвати «Читай і віддавай». Якщо ти прочитав класну книгу – то не скупися, а ділися нею з іншими», – зазначає одна з організаторів проекту Оксана Янчишина.

Варто додати, що ініціатива «#ЧИТАЙ»  має своє «обличчя». На кожній книзі є брендована наліпка з QR-кодом. Зісканувавши код можна отримати детальну інформацію про ініціативу, організаторів, кількість книг та долучитися до проекту.

Дівчата закликають усіх небайдужих долучитись до проекту, аби зробити книжкові новинки доступними для студентів.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина В Нідерландах скасували закон, який блокував асоціацію Україна – ЄС, – ЗМІ
Наступна новина Влада Луцька хоче, щоб рекламісти фінансували всі її проекти
Останні новини
Схожі новини