В парламенті мало жінок, бо партії ставлять їх у непрохідні частини списків – гендерна експертка

В парламенті мало жінок, бо партії ставлять їх у непрохідні частини списків – гендерна експертка

Сьогодні жінки вийшли до Верховної Ради України з вимогою включити до нового виборчого законодавства 50-відсоткову гендерну квоту.

Про це пише «Повага».

Кількість жінок у нинішньому складі українського парламенту серед європейських країн найнижча – лише 12%. Це менше за середньосвітовий показник на 23%, і навіть менше, ніж у низці мусульманських країн: Йорданії (близько 16%) та Єгипті (15%). За кількістю жінок у парламенті Україна стоїть поряд із такими країнами як Гана, Гватемала та Чад.

Саме тому окремі активістки та представниці громадських організацій сьогодні вимагали обов’язкового запровадження у виборчому законодавстві санкцій проти тих політичних сил, які порушують квотний принцип формування виборчих списків.

Тамара Марценюк, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» прийшла підтримати акцію та роздати листівки «Жінкам владу, жінок в Раду!». На її думку, для України є доцільним виконання взятих зобов’язань у чинному законодавстві.

«В нас є Закон «Про забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків», якому більше 10 років. Там маємо так звані «позитивні дії» для різних структур влади. Натомість ми бачимо, що за двадцять з гачком років незалежності у Верховній Раді України ми мали ледь-ледь більше 10% жінок. Наразі маємо 12%», – говорить вона.

За словами науковиці, жінки присутні в органах місцевого самоврядування, у політичних партіях і рухах. Однак, якщо говорити про так звану «серйозну політику», то ми маємо низький рівень представництва жінок.

«Я вважаю, що мають бути запроваджені в законодавство гендерні квоти. Міжнародний досвід свідчить, що це доволі ефективний механізм», – підкреслює Тамара Марценюк.

«Партії ставлять жінок у непрохідні частини списків і в результаті в нашому парламенті жінок, як у парламенті Саудівської Аравії – на рівні 12%, – говорить Марія Дмітрієва, гендерна експертка, засновниця групи «Фемінізм УА», – хоча рівень освіти жіноцтва в нашій країні один із найкращих у світі. Це просто сором і з цим треба терміново щось робити», – додає Марія Дмітрієва.

Олександра Мельник з Українського жіночого фонду також прийшла на акцію. Вона підкреслює, що представляє не лише думку фонду, у якому працює, а також і свою громадянську позицію.

«У парламенті має бути більше жінок, тому що жінки мають право приймати важливі рішення в цій країні. Жінки є виборцями, і я впевнена, що жінки мають бути тими, кого обирають», – вважає Олександра Мельник.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Стала відома причина смерті першокласниці з Володимир-Волинського
Наступна новина На Волині хочуть створити групу, що рятуватиме від суїциду воїнів АТО


Останні новини
Схожі новини