Військовий облік жінок в Україні. Міноборони готує зміни

Військовий облік жінок в Україні. Міноборони готує зміни

У Міністерстві оборони України готують зміни, які дозволять спростити порядок ставання на військовий облік як чоловіків, так і жінок, а також не штрафувати жінок у 2022 році. Зараз жінкам не треба йти до територіальних центрів комплектування (колишніх військкоматів), адже протягом цього року триватиме перехідний період.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, пише Громадське.

«Зараз працюють над спрощенням порядку становлення на облік, вивчається питання пріоритетності професій, споріднених з військово-обліковими спеціальностями. Тож будуть зміни, про які Міноборони обов’язково повідомить», — анонсувала вона.

Чиновниця запевняє, що штрафів протягом 2022 року не буде. Відомство зараз це питання також вивчає на предмет можливих змін.

«Також опрацьовують питання спрощення всіх процедур становлення на облік — як чоловіків, так і жінок. Зокрема й "цифровізацію" тих процесів, які технічно можливо перевести в онлайн», — додала Маляр.

Про що йдеться?

Міністерство оборони 11 жовтня 2021 року видало наказ, який набув чинності 17 грудня. Ним затвердили перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер беруться на військовий облік військовозобов'язаних.

У переліку є багато поширених професій, зокрема лікарі, програмісти, юристи та водії. Проте там можна знайти й, здавалося б, доволі далекі від військової сфери професії — фотографів, бібліотекарів та навіть фахівців у галузі страхування. Повний перелік професій можна побачити тут.

Хто такі військовозобов'язані?

Згідно з законом про військовий обов'язок і військову службу, це люди, які перебувають у запасі для комплектування Збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Стати на військовий облік є обов'язком для представниць перелічених професій, якщо вони здатні братися за станом здоров'я та віком (від 18 до 60 років).


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Коли відкриють школу-довгобуд у Башликах
Наступна новина «Робимо місто чистим». В центрі Луцька знесли рекламні борди
Останні новини
Схожі новини