Використовують герб, прапор і навіть «паспорт»: на Волині взялися за неправильну агітацію. ФОТО

Використовують герб, прапор і навіть «паспорт»: на Волині взялися за неправильну агітацію. ФОТО

На Волині представниця Громадянської мережі ОПОРА  написала скаргу до керівництва Головного управління Держпродспоживслужби в регіоні з проханням визнати недобросовісною політичну рекламу із використанням державної символіки та зупинити її розповсюдження.

Скарга стосувалася кількох фактів, пов’язаних із проведенням агітації на користь двох кандидатів Юлії Тимошенко (ВО «Батьківщина») та Петра Порошенка (самовисування). – повідомляють у прес-службі мережі.

Агітація у формі «паспорта» громадянина України

Так, протягом лютого  в містах Луцьк, Нововолинськ,  Володимир-Волинський, Ковель, а також смт. Маневичі та Любешів виявили агітаційні друковані буклети з політичною рекламою із зображенням зареєстрованого кандидата на пост президента Петра Порошенка. Матеріали, які зовні імітують паспорт громадянина України, містять зображення елементів Державного Герба України.

Згідно з вихідними даними замовником друку цього буклета є Громадська організація «Солідарність», установа, що здійснила друк – ТОВ «Друкарня прес арт», тираж 100 000 екз., відповідальний за друк – Воронков А. В.

Тимошенко з гербом і прапором

Також у цих населених пунктах фіксували поширення друкованої продукції із наметів кандидатки Юлії Тимошенко. Брошури з написом на головній сторінці «Зниження ціни на газ у 2 рази – це реально! Новий курс України» та зображенням кандидатки також «ілюстрували» елементами державних символів – герба та прапора. Також вони містилися у брошурі на користь кандидатки із надписом «Новий Курс України. Нова стратегія миру та безпеки», а на календарі із зображенням кандидатки  розмістили герб.

Перший примірник брошури містить вихідні дані: «Установа, що здійснила друк – ТОВ «Будинок Друку «Аполлон». Тираж 20 000 шт., зам. 07-01/02.19. Особа, відповідальна за випуск: директор ТОВ «Будинок Друку «Аполлон» Ковтун М.В. Замовник – довірена особа кандидата на пост Президента України Тимошенко Юлії Володимирівни Матвійчук Володимир Макарович».

На другому примірнику  зазначаються такі відомості: «Установа, що здійснила друк – ТОВ «Український центр реклами та поліграфії». Тираж 100 000 шт., зам. 06/02.19. Особа, відповідальна за випуск: директор ТОВ «Український центр реклами та поліграфії» Гудименко С.В. Замовник – довірена особа кандидата на пост Президента України Тимошенко Юлії Володимирівни Матвійчук Володимир Макарович».

Рекламу просять визнати недобросовісною та зупинити її розповсюдження

У зверненні до Держпродспоживслужби представники ОПОРИ просять визнати недобросовісною вищевказану політичну рекламу, зупинити її розповсюдження та вирішити питання про притягнення до відповідальності осіб, які порушили законодавство про рекламу та права споживачів реклами.

Нагадаємо, відповідно до абзацу 7 частини 1 статті 8  Закону України «Про рекламу» у рекламі забороняється: використовувати  або імітувати  зображення  Державного Герба України,  Державного Прапора України,  звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій,  а також офіційні назви державних органів, органів місцевого самоврядування, крім випадків, передбачених законами України  у сфері інтелектуальної власності.

У частині 2 статті 27 цього ж Закону ідеться, що відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом; у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами, а також виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як покарають водія луцького тролейбуса, який курив за кермом
Наступна новина У Луцьку лідери команди Анатолія Гриценка розповіли, чому вірять в його перемогу. ФОТО
Останні новини
Схожі новини