«Волиньгаз збут» перерахував до державного бюджету 21 млн грн. невикористаних споживачами субсидій

«Волиньгаз збут» перерахував до державного бюджету 21 млн грн. невикористаних споживачами субсидій

Цього року  ТОВ «Волиньгаз збут» повернув до державного бюджету 20,8 млн грн субсидій, які залишились на рахунках 10,9 тис клієнтів компанії.  Це в 6,5 рази менше, ніж у 2018 році. Перерахунок був виконаний у відповідності до постанови Кабміну.

 У Волинській області  за минулий опалювальний сезон субсидії на газ отримували майже 90 тис. домогосподарств, що становить 35 % загальної кількості побутових споживачів газу. Водночас, в опалювальному періоді  2017-2018 рр. державну допомогу отримувало 162  тис. домогосподарств, що на 46 % більше ніж у цьому році. Відтак, сума повернення до держбюджету становила 136,7 млн.грн, що в 6,5 разів більше, ніж цьогоріч.

 «Держава надала можливість споживачам  Волині отримати  кошти за рахунок економії газу, - зауважує  керівник ТОВ «Волиньгаз збут» Микола Тищук. – Адже, якщо в минулому році за зекономлене паливо повертали не більше 700 грн., то зараз вся зекономлена субсидія виплачується готівкою на руки клієнтам ».

 Разом з тим, якщо частина клієнтів-субсидіантів економить блакитне паливо, інша – накопичує борги. Тому «Волиньгаз збут» уже надав структурним  підрозділам з питань соціального захисту населення списки споживачів-боржників. Наразі, з травня уже розпочалось призначення житлової субсидії на наступний строк, тому, отримавши інформацію про наявну прострочену понад місяць заборгованість, загальна сума якої перевищує  340 грн., - житлова субсидія на наступний сезон не буде призначена.

 Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон громадянин документально підтвердить сплату заборгованості або укладе договір про її реструктуризацію, - житлова субсидія буде призначена з початку такого сезону.

 Тому, з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, необхідно звертатися до управлінь соціального захисту населення. Громадяни, яким призначено житлову субсидію, обов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням  суми житлової субсидії, перерахованої  виконавцям  комунальних послуг або виплаченої їм  готівкою.

 Наразі інформацію про стан особового рахунку після проведення перерахунку субсидії споживачі можуть дізнатися у Особистому кабінеті на сайті 104.ua, а також безпосередньо зі щомісячних рахунків за газ.

Враховуючи численні звернення споживачів з незгодою визначенню сум невикористаних субсидій, надавачі послуг газу звернулись з відповідними листами до Кабінету Міністрів України. 12 липня на сайті Кабміну оприлюднена Постанова №595 від 26.06.2019 р. про внесення змін до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг​. Станом  на 16.07.2019 р. Постанова №595 від 26.06.2019 р.  не оприлюднена (не набрала чинності). При набранні чинності, надавачі послуг проведуть повторні перерахунки сум невикористаних субсидій.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як працює волинський митний склад: відеоекскурсія від WEST AUTO HUB
Наступна новина Луцьк читає. Книжкові пристрасті Олександри Рижкової
Останні новини
Схожі новини