Волинських самоврядців вчили, як не стати корупціонерами. ФОТО

Волинських самоврядців вчили, як не стати корупціонерами. ФОТО

У Луцьку Волинське РВ Асоціації міст України зібрало самоврядців, переважно представників громад, які є членами АМУ, щоб детально розібратися у антикорупційному законодавстві, конфлікті інтересів та коли і як вчасно та правильно подати Е-декларації.

Про це інформує прес-секретар Асоціації міст України Тамара Зубенко.

Представників місцевого самоврядування мали змогу взяти участь у практикумі із застосування законодавства на тему «Законодавство у сфері запобігання і протидії корупції. Конфлікт інтересів. Електронна система декларування». Цей захід Волинське РВ АМУ організувало в межах проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який Асоціація міст України реалізовує за підтримки USAID.

Цю тему обрали не випадково, адже цьогоріч до 1 квітня всі посадовці повинні прозвітуватися державі про власні доходи та подати Е-декларації.

– В працівників органів місцевого самоврядування, у очільників громад у ході роботи постає дуже багато питань, які стосуються саме конфлікту інтересів, бо кожен із них має власну родину, декларує якісь кошти, володіє майном. Тож обираючи тему практикуму мали на меті детально роз’яснити як правильно заповнити електронну декларацію, що варто в ній показувати, як уникнути конфлікту інтересів і покарання за дані, які контролюючі органі можуть розцінити як недостовірні, – розповів виконавчий директор Волинського РВ АМУ Богдан Самойленко. – Ця тема на часі, адже підходить пора, коли держслужбовці та самоврядці зобов’язані подати декларації, адже за невчасне звітування та недостовірні дані доведеться відповідати перед законом.

Під час заходу модератор із Рівного Володимир Зиль, голова ГО «Центр суспільних дій «СІВІТАС» зробив огляд нормативно-правової бази, що регулює питання протидії корупції, підняв теми антикорупційної структури: компетенції та співпраці суб’єктів антикорупційної політики, конфлікту інтересів, звернув увагу на лайф-хаки успішного органу місцевого самоврядування у питанні запобігання корупції. Пан Зиль «познайомив» присутніх із інформаційним ботом із соцмережі Фейсбук «Держслужбовцем Тарасом», який допомагає розібратися у сфері антикорупційного законодавства і з яким можна поспілкуватися у форматі передбачених системою запитань.

Йшлося також про кампанію декларування-2018. Зокрема, проаналізували попередню хвилю декларування, звернувши увагу на поширені помилки та справозастосовну практику. Модератор продемонстрував присутнім покрокову інструкцію заповнення Е-декларацій. Також окремим блоком практикуму стало обговорення питання здійснення публічних закупівель органами місцевого самоврядування.

У заході взяв участь і консультант із бюджетних питань проекту «ПУЛЬС» Василь Гром, який давав слушні поради щодо піднятих на заході тем.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Перша концесійна дорога вестиме в ЄС
Наступна новина Як не буксувати в снігу: 5 порад
Останні новини
Схожі новини