Волинський політолог пояснив, чому у Тимошенко впали рейтинги

Волинський політолог пояснив, чому у Тимошенко впали рейтинги

Волинський політолог Михайло Наход прокоментував останні соціологічні дослідження щодо лідерів президентських виборчих перегонів.

На його думку, у Юлії Тимошенко зменшилась кількість прихильників, бо виборці втомились від критики, – пише ІА Конкурент.

Нагадаємо, дослідження провели соціологічна група "Рейтинг" та три соціологічні компанії (Київського міжнародного інституту соціології, Центру Разумкова і "Соцису").

«Вихід на перше місце Володимира Зеленського – це своєрідна відповідь на запит «нових лідерів», а також певна мобілізація протестного електорату навколо шоумена внаслідок нетипового для «старих» політиків старту виборчої кампанії. Чи зможе Зеленський довго триматись серед лідерів, залежить від того, що реально він запропонує як кандидат у відповідь на складні запитання громадян та журналістів. Також, на жаль, на його виборчі перспективи матимуть вплив неполітичні чинники – зокрема, популярність третього сезону «Слуги народу», - зазначив Михайло Наход.

Він додав, що найбільш серйозні зміни відбуваються у розподілі прихильників між Юлією Тимошенко та Петром Порошенком.

«Тут чіткий негативний сигнал отримала команда Тимошенко – вона втратила лідерство у рейтингах, ймовірно і через висування Зеленського. І найгірше для Тимошенко те, що набір нових інструментів-пропозицій для виборців у її команди дуже обмежений, а на критиці уже далеко не заїдеш, бо критикують Порошенка практично усі», – зауважив експерт.

«У Порошенка все навпаки – вдалий ефект від отримання Томосу українською церквою, демонстрація єдності владної команди, окреслення чітких зовнішньополітичних цілей і перспектив. І що найпозитивніше для команди чинного Президента – у його арсеналі ще є що запропонувати українському виборцю, щоб схилити на свою сторону», - додав він.

«Також кількість тих, хто ще не визначився, лишається досить великою. Тому зміни у рейтингах до кінця виборчих перегонів ще точно будуть. Цікавими для експертів будуть результати опитувань, які будуть зроблені по завершенню реєстрації кандидатів, орієнтовно через два тижні. Ці цифри якраз будуть чітким орієнтиром для корегування стратегії та тактики усіма політичними командами, що претендують на перемогу», - пояснює Михайло Наход.

 «І ще один суттєвий нюанс, про який добре знають виконавці та замовники соціологічних досліджень – від 30 до 50 % громадян зараз відмовляються брати участь у соціологічних опитування та відповідати на питання анкети. Переважно це представники так званого «середнього класу», які у більшості своїй визначились щодо свого вибору, але не хочуть давати інформації соціологам. Ці виборці вміють відокремити популізм від реальних обіцянок та якостей кандидатів. Якраз цей прошарок виборців, на мою думку, здатний зробити непрогнозований для деяких політиків свідомий вибір», - додав політолог.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Ще одне волинське село перейшло до нової церкви
Наступна новина Порошенко з дружиною подав документи в ЦВК. ФОТО


Останні новини
Схожі новини