Вже 25 квітня православні християни відзначатимуть Вербну неділю. Саме цим святом розпочинається останній тиждень великоднього посту.Аби вберегти вірян від коронавірусних ризиків, під час богослужінь діятимуть звичні обмеження – дистанція та маски.
Детальніше про те, як правитимуть святкові служби різні конфесії, – у сюжеті 12 каналу.
За кілька днів з вербовим гіллям віряни масово підуть до храмів. У “помаранчевій” Волині богослужіння дозволені – із обмеженнями, до яких, кажуть священнослужителі, за рік уже і призвичаїлися.
Кафедральний собор Святої Трійці відкриє двері для парафіян ще напередодні, в суботу. Щоб уникнути скупчень прихожан, вербу освячуватимуть цілу добу.
“В храмах освячення верби будуть проходити на вулиці, люди будуть в масках і дотримуватимуться дистанції”, – розповів Віталій Собко, голова інформаційно-видавничого центру Волинської єпархії ПЦУ.
Ба більше, проводитимуть і онлайн-трансляцію, як роблять це тепер і щотижня. Тож перестрахуватися і помолитися онлайн просять тих, хто має слабке здоров’я або нездужає.
Схожі настанови своїм парафіянам переказують і у Свято-Покровському соборі. Вербницю і Великдень, запевняють, святкуватимуть з усіма карантинними пересторогами.
“Ми будем святкувати, зрозуміло, враховувати те, що скаже церковна влада, держава, може, якісь будуть зміни. Будемо це враховувати. В кожному храмі в нас є територія, буде можна постояти безпечно”, – розповів Віктор Аніпко, речник Волинської єпархії УПЦ МП.
Деякі відмінності повідомили у греко-католиків – великодні кошики освячуватимуть не щодві години, як зазвичай, а значно частіше, але групами не більше 15 душ.
“Ми починаємо святити паски в суботу від обіду – і аж в неділю до обіду. За цілу добу не тільки всі лучани встигнуть, а можуть ще й з інших міст приїжджати люди. Ми всім пересвятимо, на всіх вистачить місця, дистанції і води свяченої також”, – переконаний отець Роман – речник УГКЦ луцького екзархату TEXT:
Збільшать кількість і тривалість великодніх богослужінь і у кірсі “Дім Євангелія”.
“Ми плануємо робити два святкові богослужіння недільного дня, так як ми говорили, – в два потоки, для того, щоб трошки зрегулювати потік людей. Звичайно, буде онлайн-трансляція”, – розповідає Ярослав Троц, голова Волинського обласного об’єднання церков Євангельських християн-баптистів.
Усі священнослужителі в один голос твердять: людина – досконала та розумна, тож, сподіваючись на Всевишнього, має і сама потурбуватися про себе. При найменших симптомах застуди залишитися вдома, аби не наражати на небезпеку ближнього свого. Адже головне – внутрішня віра, а не зовнішня данина традиції.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.