Як нараховуватимуть зарплатню військовим ЗСУ. Пояснюємо

Як нараховуватимуть зарплатню військовим ЗСУ. Пояснюємо
Фото ілюстративне з відкритих джерел

Міністр оборони Олексій Резніков роз'яснив, як нараховується зарплата військовим під час війни з росією. За його словами, виплати будуть залежати від кількох факторів і можуть сягати 100 тисяч гривень на місяць для бійців, які перебувають на передовій. 

Про це він розповів у відеозверненні, що 25-го травня оприлюднили на сайті Кабміну. 

«Грошові виплати, які зараз отримують наші військові, складаються з двох частин. Перша частина – це щомісячне грошове забезпечення, яке військові отримують відповідно до своєї посади, звання, вислуги тощо.

Друга частина – це додаткова грошова винагорода, яка встановлена за ініціативою Президента України Володимира Зеленського на період воєнного стану», – повідомив Резніков. 

Як нараховується додаткова винагорода? 

За словами Олексія Резнікова, для тих військовослужбовців, які безпосередньо не залучені до ведення бойових дій, додаткова винагорода в розрахунку на місяць складає 30 тисяч гривень, або приблизно 1000 грн на день.

Для тих воїнів, які беруть участь у боях, додаткова винагорода визначається з розрахунку 100 тисяч гривень на місяць. Або приблизно 3000 грн на день.

Зокрема, міністр оборони навів приклад нарахування виплат. До прикладу, якщо військовослужбовець - рядовий стрілець, півмісяця обороняв кордон з Угорщиною, а інші півмісяця брав безпосередню участь у боях на Харківщині чи Донеччині, сумарно за місяць йому буде нараховано:

  • щомісячне грошове забезпечення у розмірі близько 13-14 тис. грн відповідно до посади та звання.
  • близько 15 тисяч гривень додаткової винагороди за несення служби під час воєнного стану.
  • близько 50 тис. гривень за безпосередню участь у бойових діях.

Тобто загальна сума у такому випадку для рядового стрільця складе 78-79 тис. грн мінус відрахування.

Як формуються і технічно відбуваються виплати?

Кількість днів, які військовослужбовець безпосередньо перебував у бою, виконував бойові завдання, визначається на підставі бойових наказів і розпоряджень, які видаються військовим командуванням різних структур сил оборони.

Якщо йдеться про Збройні Сили України, військова частина подає до Міністерства оборони заявку на виплату грошового забезпечення.

Міністерство оборони на підставі цієї заявки перераховує військовій частині гроші. Після чого військова частина зараховує кошти безпосередньо військовослужбовцю.

«Для отримання грошових виплат військовослужбовець повинен мати рахунок у будь-якому українському банку. Підкреслюю – у будь-якому. Ніхто не може примушувати військовослужбовця до вибору того чи іншого банку. Реквізити свого рахунку треба надати до фінансової служби вашої частини», – наголосив Резніков.

Виплата грошей військовослужбовцям здійснюється у поточному місяці за попередній. Тобто у травні за квітень. Вона ділиться на дві частини.

У першій декаді місяця військовослужбовці отримують щомісячне грошове забезпечення відповідно до посади, звання та інших параметрів.

У другій декаді відбувається нарахування додаткової винагороди, тих 30 чи 100 тисяч за воєнний стан та «бойові».

Платежі розведено на дві частини, тому що розмір щомісячного грошового забезпечення відомий. Він майже однаковий кожного місяця.

А розмір додаткової винагороди за підсумками місяця фінансові служби частин мають порахувати на підставі бойових наказів.

Чим більше днів військовослужбовець провів у бою, тим більшу додаткову винагороду він отримає. Кожного місяця ця сума може суттєво відрізнятися. 

«Також слід розуміти, що окремі підрозділи тієї чи іншої бригади можуть знаходитись у бою. У той час як інші перебувати у пункті постійної дислокації, проходити злагодження чи виконувати інші, небойові завдання.

Тому в рамках однієї бригади чи навіть батальйону розмір виплат може суттєво відрізнятися. Все залежить від бойових наказів», – сказав мінстр оборони. 

Чому виникають негаразди з виплатами та що з цим робити?

За словами Олексія Резнікова, чисельність особового складу сил оборони «вибухово» зросла у рази буквально за кілька тижнів. Тому досі трапляються випадки, що у тій чи іншій частині є якісь негаразди з виплатами.

«Інколи були відсутні накази про зарахування людей на посади. Тому не було формальних підстав їм платити. Інколи фінансисти у частинах не до кінця розуміли, як здійснювати нарахування.

Для вирішення цих ситуацій Міністерством оборони сформовано спеціальні групи співробітників, які консультують фінансові служби з усіх питань», – додав він. 

Так, Резніков переконує, що згідно з доповідями, які він отримує, у травні проблемних ситуацій було вже на порядок менше, ніж минулого місяця.

«Нюанси чи особливі ситуації з виплатами ще можуть бути, але в цілому систему вже налагоджено», – сказав міністр. 

Також він порадив тим, у кого виникли питання щодо грошового забезпечення, найперше –  звернутися до безпосереднього командира чи його заступника по роботі з особовим складом. За необхідності можна також звернутися до фінансової служби вашої частини.

«Якщо на вашу думку питання не вирішилось, ви можете зателефонувати на гарячу лінію Департаменту фінансів Міністерства оборони», – додав Резніков. 

Також він повідомив, що виплати воїнів, які опинилися у полоні, нараховуються членам родини за їх зверненням.

«Початок виплат родинам може дещо затримуватися з об’єктивної причини. Адже для того, щоб розпочались ці виплати, має бути видано відповідний наказ про службове становище військовослужбовця.

Необхідно не тільки переконатися, що наш воїн у полоні, скажімо, побачити його на відео. Треба у визначеному порядку зафіксувати цей факт. Щоб в подальшому усе працювало як годинник», – сказав він. 

Також міністр зазначає, що фінансисти Міноборони тримають на особливому контролі виплати родинам полонених. У разі потреби людей просять звертатися до Міністерства, яке допоможе вирішити всі питання.

">http://

За його словами, у травні 2022 року за квітень Міністерство оборони перерахувало військовослужбовцям Збройних Сил України грошове забезпечення та додаткову винагороду сумарно на 51,5 млрд гривень.

У червні готуються виплатити близько 64,5 млрд грн. Для порівняння, у 2021 році приблизно таку суму сплатили за весь рік.

Нагадаємо, ЗСУ звільнили на Харківщині вже 24 населені пункти


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Луцьк припинив співпрацю з білоруським містом
Наступна новина У Нововолинську в озері втопився чоловік
Останні новини
Схожі новини