Як передати землі громадам?

Як передати землі громадам?

Звернення обласної ради щодо прийняття законопроекту № 4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням та охоронною земель»

«Ми, депутати Волинської обласної ради, звертаємося щодо прискорення прийняття у другому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням та охороною земель» (реєстраційний номер 4355).

Законопроектом пропонується встановити порядок передачі земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад та право розпоряджатися такими землями сільським, селищним, міським радам (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об’єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави).

Повноваження із здійснення державного контролю за виконанням та охороною земель пропонується надати центральному органу, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин та, в окремих випадках – виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Подальше зволікання з прийняттям законопроекту унеможливлює розвиток процесів децентралізації, зокрема в земельних відносинах, та ставить під сумнів перспективність формування добровільних об’єднань територіальних громад як фінансово-спроможних для виконання наданих повноважень органів місцевого самоврядування.

Надання органам місцевого самоврядування реальних повноважень щодо управління земельним фондом об’єднаної громади дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів у частині плати за землю.

Завдяки прийняттю законопроекту № 4355 органи місцевого самоврядування зможуть впливати на осіб, які використовують земельні ділянки не за цільовим призначенням, здійснюють самовільне зайняття або використовують їх без належного оформлених документів, не сплачуючи до місцевих бюджетів належні податки.

Враховуючи вищевикладене, з метою підтримки добровільного об’єднання територіальних громад та формування фінансово спроможних органів місцевого самоврядування, просимо невідкладно забезпечити розгляд у другому читанні та прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням та охороною земель» (реєстраційний номер 4355).»

 

Додаток

до рішення обласної ради

07.09.2017 № 15/54


Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 19 вересня помічник нардепа Ігоря Гузя проведе прийом громадян у 5-ти селах Любомльського району
Наступна новина Чемпіонат України з пауерліфтингу у Луцьку. Відео
Останні новини
Схожі новини