Як правильно заморожувати та розморожувати продукти

Як правильно заморожувати та розморожувати продукти

При неправильному заморожуванні продукти втрачають свої корисні властивості, а натомість швидко розмножуються бактерії.

Як правильно заморожувати продукти та чого слід дотримуватись під час процесу заморожування? 

Щоб правильно заморозити продукти, потрібно пам'ятати три прості умови: свіжі продукти, швидкість роботи та вакуум в упаковках.

Загальні принципи заморожування продуктів

Головною умовою правильного заморожування є свіжі продукти. Як тільки продукти пройдуть процес підготовки до заморожування (продукти помиті, висушені, порізані, зварені і т.д.), їх потрібно маленькими порціями покласти в посудину, у якій будете заморожувати, чи у спеціальні пакети, які не пропускають повітря та вологу. Щоб захистити продукти від втрати вітамінів та вберегти від обвітрювання під час заморожування, потрібно постаратись залишити якнайменше повітря в упаковці. Контейнери, у яких будуть заморожуватись продукти, слід заповнювати не повністю, тому що в замороженому стані деякі продукти мають здатність набухати і можуть припідняти кришку.

Броколі (а також можна і цвітну капусту) бажано попередньо бланшувати до однієї хвилини перед заморожуванням, щоб вона потім не гірчила. Після бланшування капусту необхідно висушити на паперових рушниках або іншим способом, щоб прибрати максимальну кількість вологи. Після цього по два-три суцвіття в пакетик (або два пакетики) розкласти і в морозильну камеру.

Важливо заморожувати продукти якомога швидше, щоб випередити їх природне старіння. У деяких морозильних камерах є спеціальна функція «шокового» заморожування, при цьому вага продуктів не повинна перевищувати вказаної в інструкції (наприклад морозильна камера на 100 літрів за 24 години може заморозити до 15 кг продуктів). Режим «шокового» заморожування треба включити завчасно (по деяких інструкціях до 24 годин).

Якщо одночасно заморожувати багато продуктів, то процес займе набагато більше часу, а харчі частково втратять корисні властивості. Добре, якщо є можливість продукти для заморожування розкласти спочатку на рівній поверхні (у морозильній камері), а вже потім, коли вони «підморозяться», поскладати їх плотніше. Так вони рівномірно проморозяться.

М'ясо радять заморожувати, забезпечивши їм вакуумну упаковку а потім ще загорнути у фольгу. Так воно може зберігатись до трьох місяців.

Дуже добре, заморожуючи продукти, використовувати спеціальні наклейки, на яких можна вказувати дату заморожування та назву продукту. Такі наклейки можна купити в канцелярському магазині.

Розморожування продуктів теж важливе

Щоб зберегти вітаміни в заморожених продуктах, потрібно їх не лише правильно заморозити, а й розморозити. Деякі продукти, коли ще у напівзамороженому вигляді попадають на сковорідку чи в каструлю, втрачають свій смак та змінюють консистенцію.

Розморожування фруктів, м'яса та риби

Тому фрукти, м'ясо та рибу найкраще звечора діставати з камери і розморожувати у холодильнику, оскільки при високій температурі після розморозки дуже швидко розмножуються бактерії (бактерії розмножуються при температурі від 5 до 60 градусів цельсія, а найкраща для них температура - кімнатна). До того ж такі ягоди як малина та полуниця при розморожуванні при кімнатній температурі просто розлазяться.

Якщо хочете пришвидшити розморозку, можете поставити продукти в холодну воду і холодильник. В екстрених випадках можна розморожувати продукти у гарячій воді - вище 60 градусів.

Розморожування овочів

Швидко заморожені овочі добре зберігають вітаміни, тому найкраще кидати їх зразу з морозилки в окріп чи на сковорідку. Так вітаміни та корисні мікроелементи в овочах максимально збережуться й під час приготування.

Винятком є розморожування кукурудзи, листової зелені та шпинату. Кукурудза має дещо відтанути, бо інакше не встигне зваритись з рештою овочів. Листовій зелені і шпинату також треба дати трішки відтанути - тоді вони краще готуватимуться.

Сирі продукти, які вже розморозились, не можна заморожувати ще раз, бо збільшиться кількість бактерій і продукт швидше зіпсується та втратить свій вигляд і консистенцію. Якщо заморожений продукт буде приготовлений відразу після розморожування, то у такому вигляді (приготованому) його можна заморозити ще раз, головне, щоб це відбувалось швидко.

Що таке обвітрювання під час заморожування?

Обвітрювання під час заморожування відбувається тоді, коли продукт заморожують з великою кількістю кисню і коли упаковка з замороженими продуктами пропускає повітря. Пошкоджені місця продукту висихають і отримують білувато-сіруватий відтінок. Це відбувається за умови, коли температура в морозильній камері падає, що й призводить до випаровування води на поверхні продуктів.

Обвітрювання при заморожуванні псує продукти, погіршує їх смак. Обвітрені продукти взагалі краще для їжі не використовувати. Щоб уникнути обвітрювання, потрібно щільно закривати пакети та контейнери, або заморожувати у вакуумній упаковці.


Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Команда нардепа Ігоря Гузя продовжує практику щотижневих прийомів громадян
Наступна новина Кому Волинська ОДА подарувала автомобілі?
Останні новини
Схожі новини