Як у Смідинській громаді рухаються на шляху до чистого довкілля

Як у Смідинській громаді рухаються на шляху до чистого довкілля

У вересні  цього року в Смідинській громаді завершилася реалізація екологічного проєкту, що розпочався ще у 2021-му. Втілила його громадська організація «Волинський Інститут Права» у партнерстві з місцевою владою для позитивних змін у сфері охорони довкілля та для залучення місцевих жителів до розвитку цієї територіальної громади (ТГ).

Усі активності проєкту було поділено на два напрямки. Перший – це напрацювання важливих документів без яких не можливо зберегти і розвивати чисте довкілля. Мова йде про зміни у Стратегії розвитку Смідинської ТГ у частині екології, правила благоустрою території та схему санітарної очистки.

«До процесу напрацювання цих документів було залучено і місцевих посадовців, і депутатів, і експертів, і активних жителів. Адже, для нас важливо, щоб на розвиток громад впливали не лише посадовці, а й усі, хто хоче позитивних змін. Практика показує, що спільні зусилля дають більше результатів», – вважає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Вона додає, що ці три документи важливі, адже їх наявність дає чіткіше розуміння куди рухатися і що робити на шляху до чистого довкілля.

Другий напрямок активностей проєкту – це організація заходів, які підвищують еко-свідомість жителів Смідинської ТГ. Тобто впливають на те, щоб чим більших місцевих людей усвідомило важливість збереження чистого навколишнього середовища.

Зокрема, за період реалізації проєкту відбулися тренінги з основ компостування та особливостей вирощування органічної продукції. Також було організовано дві екологічні акції. Їх учасники не лише долучилися до толоки, а й могли дізнатися багато цікавого під час майстер-класів та гутірок.

«Хоч цей проєкт завершився, але наша діяльність для охорони довкілля продовжуються. Все те, що ми зазначили у змінах до Стратегії розвитку та інших напрацьованих документах, потрібно імплементувати. До прикладу, є ідея адвокаційної кампанії з сортування сміття місцевими жителями, яку хочемо реалізувати найближчим часом. Тому, не зупиняємося і далі рухаємося на шляху до чистої громади», – розповідає голова Смідинської ТГ Оксана Піцик.

Довідково:

Всі згадані активності здійснено Волинським Інститутом Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина З полону звільнили лучанку-прикордонницю
Наступна новина Фермер із Донеччини евакуював на Волинь кіз
Останні новини
Схожі новини