Як здоров'я залежить від сну та що шкодить організму: цікаві факти

Як здоров'я залежить від сну та що шкодить організму: цікаві факти

Сон серйозно впливає на кровообіг, зріст та імунну систему людини.

Коли людина спить – організм регулює життєво важливі системи, зокрема, діяльність мозку та процеси запам'ятовування.

Про це виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.

Часто сном нехтують студенти в період сесій та здачі іспитів, адже треба вивчити та запам'ятати велику кількість інформації. І це дарма.

Читайте також: 10 правил, які значно покращать ваш сон

Більшість з усього, що людина читає в час, призначений для сну, не залишається у пам'яті. Тому якщо у вас у понеділок важливий день – поспіть як слід, – рекомендує Супрун.

Вона зазначила, що сон є найважливішим чинником для консолідації пам'яті. Під час спання з'являються нові нейронні зв'язки та відбувається зміцнення нейронної мережі, які є своєрідними ретрансляторами у формування пам'яті.

Оскільки більшість вивченої за день інформації відкладається у короткостроковій пам'яті, а під час сну вона переміщується в довгострокову. Тож від здорового сну залежить повнота та ефективність запам'ятовування.

Читати також: 5 міфів про сон, в які не варто вірити

Неповноцінний сон шкодить здоров'ю в довгостроковій перспективі та навряд посприяє запам'ятовуванню інформації, вивченої напередодні,
– додала Уляна Супрун.

 
Переваги хорошого нічного сну [Цікава наука] - The benefits of...

Коли треба запам'ятати велику кількість інформації, особливо в період іспитів або важливих нарад на роботі, ми можемо приділяти менше часу сну. Але дарма. Більшість з усього, що людина читає в час, призначений для сну, не залишається у пам'яті. Тому якщо у вас в понеділок важливий день - поспіть як слід. Під час сну організм регулює життєво важливі системи, впливає на кровообіг, зріст, імунну систему, регулює діяльність мозку та процеси запам'ятовування. Сон - найважливіший чинник для консолідації пам'яті. В цей час відбувається поява нових нейронних зв'язків та зміцнення нейронної мережі, які є своєрідними ретрансляторами у формування пам'яті. Більшість інформації, що ми вивчаємо за день, відкладається в короткостроковій пам'яті, і сон необхідний для переміщення знань в довгострокову. Саме здоровий сон впливає на повноту та ефективність запам'ятовування. Неповноцінний сон шкодить здоров'ю в довгостроковій перспективі та навряд посприяє запам'ятовуванню інформації, вивченої напередодні. Скільки треба спати і поради як покращити сон знаходьте на сайті МОЗ: https://goo.gl/oGW4if Відео - Цікава наука

Posted by Уляна Супрун on Sunday, 20 May 2018

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку затримали двох невідомих, які відкрутили з припаркованого авто два колеса
Наступна новина Вчені розповіли, як сварки впливають на здоров'я
Останні новини
Схожі новини