Як зміниться зарплата медиків, які працюють з хворими на COVID-19?

Як зміниться зарплата медиків, які працюють з хворими на COVID-19?

В Україні продовжує зростати кількість хворих на коронавірус. При цьому періодично з’являється інформація про випадки захворювання серед медичних працівників або ж їх звільнення через надто високий ризик в умовах дефіциту засобів захисту та низької оплати праці.

Розповідаємо, які надбавки обіцяють медпрацівникам та яка ситуація в інших країнах, пише «24 канал».

Як в Україні зміниться зарплата лікарів в умовах пандемії коронавірусу?

За даними державної служби статистики України, у лютому 2020 року розмір середньої зарплати медичних працівників був одним із найнижчих в країні – 7 471 грн (середня заробітна плата в Україні – 10 847 грн).

З 1 квітня стартував другий етап  Медреформа під час коронавірусу: що змінюється з 1 квітня медичної реформи, який, зокрема, змінює систему нарахування оплати медикам-спеціалістам. Так само як і на "первинці", тут "гроші підуть за пацієнтом". На первинній ланці повністю перейти на таку модель вдалося за один рік. Для спеціалізованої допомоги це не буде так швидко – у МОЗ прогнозували перехід за два-три роки.

Наразі ж президент України Володимир Зеленський заявив, що медики, які задіяні у лікуванні коронавірусу, отримають надбавки до 300%. Інші – до 200%. Він зазначив, що, оскільки більшість українських лікарень уклали договори з НСЗУ, то вони будуть повністю профінансовані звідти.

Крім того, 23 березня Кабмін ввів погодинну оплату медикам та іншим працівникам, які займаються лікуванням COVID-19.

Які ще «бонуси» передбачені?

Окрім підвищення надбавок до заробітної плати, медикам, які працюють з хворими на коронавірус, обіцяють харчування, в певних випадках – проживання в готелі та безкоштовний проїзд на таксі.

Наприклад, у Черкасах для таких лікарів запровадили особливий режим роботи. Вони працюють сім днів поспіль. Потім їх перевіряють на наявність COVID-19. Після чого медики тиждень відпочивають. Весь час вони живуть в одному із черкаських готелів – задля мінімізації ризику для членів родин. Таку практику запроваджують і деякі лікарні в інших регіонах.

МОЗ, окрім повноцінного харчування для медиків, зазначає, що в закладах буде обладнано кімнати відпочинку для працівників поліції.

Як коронавірус вплинув на зарплатню медиків за кордоном?

Оскільки низка медичних закладів були змушені скасувати нетермінові операції, щоб звільнити місце для пацієнтів з коронавірусом, а людей закликають без гострої потреби не приходити на прийом до лікарів, кількість пацієнтів зменшується. Часто – на понад 70%. Це зрізало прибуток для лікарень та страхових компаній. При цьому лікарі змушені робити все більш небезпечну роботу і тепер, у багатьох випадках, зі скороченими пільгами або меншою оплатою.

Так, у США адміністрація президента Дональда Трампа вивчає, чи варто робити надбавки за ризик медикам, які працюють "на передовій" під час боротьби з коронавірусом. Такий варіант розглядають і обговорюють, як саме можна організувати цю допомогу. Наприклад, гроші можуть надходити як бонуси.

Крім того, спалах коронавірусу у Штатах збільшує попит на "тимчасових медсестер", зважаючи на проблему з нестачею медичного персоналу. І, відповідно, оплата їхньої праці зростає – не всі готові працювати в умовах підвищеного ризику. Тому деякі пакети, які включають стипендію на житло, збільшилися більш ніж удвічі, а ставки на вершині ринку сягають 5000 доларів на тиждень, хоча більшість – в діапазоні від 3000 до 4000 доларів на тиждень.

У Болгарії багато лікарів зараз звільняються. Передусім – через недостатнє забезпечення засобами захисту та обладнанням для лікування хворих. У МОЗ країни підтвердили, що існує серйозна нестача лікарів та медсестер.

Минулого тижня парламентарі запропонували спеціальний пакет заходів щодо подолання надзвичайної ситуації в країні, включаючи штрафи для лікарів, які відмовляються лікувати пацієнтів.

Також уряд збирається збільшити зарплату медичного персоналу, який бере участь у лікуванні пацієнтів COVID-19, на 1000 левів (понад 15 000 грн). Зараз зарплати болгарських медиків – одні з найнижчих у Європі. Середня місячна заробітна плата лікаря – 1000 левів, а медсестри – 800 левів (понад 12 000 грн).

Натомість у Великій Британії близько 20 тисяч колишніх співробітників повертаються в Національну службу охорони здоров’я, щоб допомогти боротися з COVID-19. На сайті відомства розмістили заклик до фахівців, які уже не працюють, приєднатися до колишніх колег на час спалаху коронавірусу.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У лікарні доставлять 12 тисяч багаторазових захисних костюмів, - Офіс президента
Наступна новина Нові правила самоізоляції. Уряд заборонив йти в магазин і аптеку далі, ніж за 2 кілометри від дому
Останні новини
Схожі новини