Все частіше на вулицях міста можна «зустріти» багатоповерхівки з магазинчиками на першому поверсі.
Якщо ви хочете, але не знаєте де та як розмістити власний бізнес, то в цій публікції Ви дізнаєтеся, як покроково переоформити житловий фонд у нежитловий. Про це «Першому» розповів директор «ВМБ-Нерухомість» Ростислав Ганейчук.
«Після наказу Мінрегіонбуду змінили деякі пункти закону про переведення житлового фонду у нежитловий, за яким потрібно взяти містобудівні умови та обмеження об’єкту, що проектується. Департамент архітектури та містобудування Луцької міської ради тепер вимагає документ, в якому вказано для чого використовуватиметься певна земельна ділянка. Зазвичай багатоквартирні будинки, в яких підприємці намагаються зробити комерційні об’єкти, не мають земельних ділянок», – пояснив Ростислав Ганейчук.
За його словами, створені ОСББ, мали можливість укладати договори оренди або власності земельних ділянок. Те ОСББ, яке має земельну ділянку, могло надати дозвіл на використання цієї землі для людини, яка хоче змінити її цільове призначення. Проте зараз такі об’єднання не можуть виділити для себе земельну ділянку, бо Верховна Рада проголосувала, що вона може надаватися лише за згоди Кабінету Міністрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поради від «ВМБ-Нерухомість»: податок на нерухомість від «А» до «Я»
«КРОКИ» ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА НЕЖИТЛОВИЙ ФОНД:
- Потрібно зробити містобудівний розрахунок, який робить проектна фірма.
- Департамент архітектури та містобудування видають містобудівні умови й обмеження об’єкта, що проектується. Тобто рекомендують, що можна робити, а що ні.
- Опісля всі документи передаються архітектору, який доробляє проект. Він в себе включає архітектурну, електричну, пожежну частини, водостачання, опалення.
- Складається проектно-кошторисна документація, на підставі якої відділ капітального будівництва Луцької міської ради розраховує пайовий внесок в розвиток інфраструктури міста.
- Підписується договір з міською радою, замовник сплачує ту суму, яку йому нарахували.
- Видається технічний паспорт на готовий об’єкт, його вже можна здавати в експлуатацію.
- Коли проект готовий, замовник має подати документ про початок ремонтних робіт, в який вносяться дані по проектанту, інженеру технічного нагляду та підрядній організації.
- Ці люди мають підписати договори з замовником, видаються накази щодо призначення відповідальних осіб. Тоді це все заноситься в повідомлення про початок робіт, і цей документ подається у відділ Держархбудінспекції.
- Фахівці ж перевіряють дані та заносять їх у базу. Тобто головний офіс в Києві присвоює номер будівельним роботам.
- Після того, як ви маєте технічний паспорт, довідку про сплату пайової участі, можна подавати декларацію на завершення будівельних робіт, присвоїти адресу через ЦНАП та реєструвати право власності.
За словами директора «ВМБ-Нерухомість», для тих, хто хоче оформити нежитловий фонд, потрібно розраховувати не менш, ніж на 4 місяці «возіння» з документами та на суму не менше 100 тисяч гривень.
ШКАЛА СПЛАЧУВАННЯ КОШТРИСУ:
- виробничого призначення промислових підприємств – 2%;
- юридичних та фізичних осіб комерційного призначення, призначення яких є туристичні фірми – 5%;
- фінансові та страхові компанії, нотаріальні контори, агенства нерухомості та інші адміністративні приміщення – 10%;
- кафе, ресторани та інші об’єкти торгівлі – 5%;
- готелі, мотелі, перукарні, ательє, лазні, сауни, хімчистки – 5%;
- індивідуальні житлові будинки та квартири більше 300 квадратних метра загальної площі – 3%;
- багатоповерхові житлові будинки – 1,5%;
- будівлі АЗС всіх ттипів – 10%;
- що не ввійшли до зазначеного переліку – 5%.
ЧИ ПОТРІБНА ЗГОДА МЕШКАНЦІВ БУДИНКУ:
«Коли ОСББ виділяє земельну ділянку, то це і є згода мешканців. Я рекомендував би це робити, адже коли замовник приходить і хоча б попереджає жителів квартир, що проходитимуть ремонтні роботи, то вони і відноситимуться до того лояльно. Але якщо замовник приходить і нагло каже, що йому законодавчо ніякої згодити не потрібно, то сусіди писатимуть скарги у відповідні інстанції і до нього приходитимуть перевірки», – пояснює Ростислав Ганейчук.
КВАРТИРИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ПЕРЕОФОРМИТИ В НЕЖИТЛОВИЙ ФОНД
- Якщо немає земельної ділянки, то ті квартири не можна переоформити.
- В житловому фонді не можна робити промислові об’єкти, наприклад, цехи.
- Також не може бути входу з під’їзду в об’єкт нежитлового фонду.
До слова, Ростислав Ганейчук розповів, що найбільше проблем з переоформленням виникає з експертизою та наявністю земельної ділянки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Технологія продажу від «ВМБ нерухомість»: як продавати в мінімальний термін за максимальною ціною
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.