Традиційно у неділю, 24 лютого, у низці волинських сіл відбулись збори громади, на яких обговорювався перехід до Православної церкви України.
Наразі відомо про рішення дев’яти сіл залишити Українську православну церкву Московського патріархату.
Рожищенський район
Рішення про перехід до ПЦУ прийняли в селі Вишеньки. З 56 присутніх «за» висловилось 46 осіб, 10 утримались.
Громада вирішила перейти до ПЦУ з 1 травня 2019 року. Так вирішили, аби дати час на роздуми настоятелю Павлу Лебедичу, якого також хочуть бачити в українській церкві.
Володимир-Волинський район
В селі Охнівка вирішували долю Свято-Іоанно-Богословської церкви. Тут паралельно відбулись збори одразу двох громад – УПЦ МП та ПЦУ. За перехід до ПЦУ проголосували 117 селян, за те, щоб залишитись в УПЦ МП – близько 30.
Камінь-Каширський район
В селі Нуйно з 282 присутніх 212 проголосували за перехід до ПЦУ, 62- проти.
Луцький район
В селах Несвіч та Новостав громади проголосували за перехід до ПЦУ, священики вирішили залишитись з УПЦ МП.
Горохівський район
У селі Лобачівка 176 місцевих мешканців проголосували за перехід до ПЦУ, проти – 2. Священик разом з 20 іншими вірянами участі у голосуванні не брали, хоча перебували у храмі.
26 лютого ті, що більшістю голосів проголосували за ПЦУ, планують їхати до митрополита Луцького та Волинського Михаїла.
У селі Бистровиця Скобелківської сільради за перехід проголосували 106 осіб, двоє утрималося. Настоятель храму не прийшов на збори.
У селі Широке за перехід проголосували 57 з 62 присутніх, 5 утрималось. Священик попросив почекати до травня.
У селі Шклинь Горохівського благочиння проголосували за приєднання до ПЦУ 503 селян, проти – 25. Священик Олександр Фідрін вирішив вийти з УПЦ МП разом з громадою.
За матеріалами Район.in.ua та БУГ.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.