Які закони вступили в силу у 2020-му?

Які закони вступили в силу у 2020-му?

Від 1 січня 2020 року на українців чекає низка змін, зокрема, збільшення мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком.

Також із настанням нового року зростуть прожитковий мінімум та податки для фізичних-осіб підприємців.

Далі – про найважливіші зміни

Заробітна плата та прожитковий мінімум

1 січня набуде чинності новий державний бюджет країни. Він передбачає збільшення мінімальної зарплати до 4 723 грн.

Прожитковий мінімум у січні збільшиться на 162 грн і становитиме 2 027 грн.

Окрім того, новий бюджет передбачає збільшення мінімуму впродовж року. Зокрема, з 1 липня цей показник зросте до 2118 грн, а з 1 грудня – до 2189 грн.

Підвищення пенсій

З 1 січня 2020 року збільшиться мінімальний розмір пенсій для осіб, які досягли 65 років і мають тривалий страховий стаж. Зокрема, мінімальний розмір пенсійних виплат перерахують для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років, та мають страховий стаж не менше від 30 років для жінок та 35 років – для чоловіків. Фактично їхня пенсія збільшиться до 1889,20 грн.

Перерахунок таких пенсій здійснюватимуть автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.

Державний бюджет на 2020 рік також передбачає загальний автоматичний перерахунок пенсій, який має відбутися з 1 березня. Формулу перерахунку схвалив попередній уряд у жовтні 2017 року у межах пенсійної реформи. Вона враховує стаж, рівень зарплати людини та рівень середньої зарплати у країні – спеціальний показник для розрахунку пенсій.

До цього перерахунку розмір мінімальної пенсії становитиме 1638 грн.

Монетизація пільг на комунальні послуги

Від 1 січня українці отримуватимуть пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, купівлю твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу лише грошима.

Водночас пільгові категорії українців зможуть у будь-який час подати заяву про перехід на готівкову грошову форму виплат на житлово-комунальні послуги. Раніше уряд скасував обмеження, яке не дозволяло українцям подати заяву про монетизацію після 15 жовтня.

Станом на 1 грудня 2019 року такі пільги в країні отримували 2,7 млн осіб.

Вартість газу та його оплата

1 січня 2020 року відбудуться зміни газовому ринку – українці зможуть самі обирати постачальника газу на вигідних для себе умовах. Оплата за газ відбуватиметься за двома схемами: або за гарантованою ціною, що буде чинною до кінця кварталу, або за ринковою.

Страхова ціна «Нафтогазу» становить 6 961 грн за 1 тис. м3 з ПДВ.

Кінцева ж вартість газу залежатиме від тарифів на транспортування, які встановлює Нацкомісія з регулювання тарифів. Якщо зважити на тарифи у листопаді 2019 року, вартість газу може становити близько 8 тис. грн за 1 тис. м3.

Квартальна ціна буде автоматично чинною для всіх споживачів.

Якщо людина з якоїсь причини хоче відмовитись від фіксованої ціни та платити за ринковою, вона може звернутись до своєї газопостачальної компанії, яка має запропонувати зручний алгоритм виходу з програми.

Податки для фізосіб-підприємців

Податки для фізичних-осіб підприємців із 1 січня 2020 року також збільшаться. Це пов’язано із збільшенням прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Зокрема, зросте єдиний податок та єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

ФОП першої групи спрощеної системи оподаткування з 1 січня 2020 року платитиме 1249,26 грн на місяць. З них 1039,06 грн ЄСВ і 210,2 грн єдиного податку.

ФОП другої групи спрощеної системи — 1983,66 грн на місяць, це 1039,06 грн ЄСВ і 944,6 грн єдиного податку.

Для третьої групи спрощеної системи розмір єдиного податку залежатиме від розміру доходу та системи, яку вибере платник: 3% від доходу за місяць для тих ФОП, які платять податок на додану вартість (ПДВ) і 5% від доходу для тих, хто ПДВ не платить.

Інші податки

Із 1 січня зміниться розмір туристичного збору для готелів і хостелів. Він збільшиться до 23,62 грн за ніч за одного внутрішнього туриста і до 236,15 грн за ніч – за іноземця.

Окрім того, водночас зміняться реквізити рахунків для зарахування податків. Інформація щодо реквізитів бюджетних рахунків на початку місяця з’явиться на сайті Офісу великих платників податків ДПС у розділі «Бюджетні рахунки».

Поштові послуги

Національний оператор поштового зв'язку «Укрпошта» з 1 січня 2020 року підніме тарифи на свої послуги в середньому на 12,5%. Це стосуватиметься, серед іншого, відправлення посилок і письмової кореспонденції.

Зокрема, послуги з пересилання простої письмової кореспонденції вагою до 50 г обійдуться в 9 грн(непріоритетні) або 11 грн (пріоритетні), вагою від 1 до 2 кг – у 36 грн (непріоритетна) чи 44 грн (пріоритетна).

На 14,2% підвищаться тарифи з пересилання рекомендованих відправлень – із 7 до 8 грн.

Зростуть тарифи й на доставку періодичних друкованих видань за передплатою – у середньому на 12-15%.

Автомобілі з іноземною реєстрацією

1 січня 2020 року в країні завершиться відтермінування штрафів для власників євроблях. Тоді правоохоронці отримують формальне право штрафувати власників водіїв такого транспорту і виписувати їм штрафи у розмірі 170 тис. грн.

Водночас законодавство передбачає скасування в новому році штрафів у 170 тис. грн, які були виписані власникам авто з іноземною реєстрацією від завершення терміну дії попереднього відтермінування штрафів до 1 січня 2020 року. Ті люди, щодо яких були складені відповідні протоколи, будуть змушені виплатити всього 8,5 тис. грн.

Слід зазначити, що на вимогу власників таких авто після завершення канікул уряд має розглянути спрощення процедури розмитнення та відтермінування штрафів ще на 180 днів.

Електрокари

Із 1 січня в Україні набуде чинності закон про електромобілі. Зокрема, від початку року водіям бензинових та дизельних авто на законодавчому рівні буде заборонено паркуватися на місцях для електрокарів. За порушення передбачено штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 340 до 510 гривень. Крім того, автівку на пальному можуть навіть евакуювати.

Упродовж року електрокари в країні повинні перевести на зелені номерні знаки, а також впорядкувати питання руху та паркування екологічного транспорту.

Покарання за водіння напідпитку

Із 1 січня 2020 року в Україні мав набрати чинності закон, який впроваджує кримінальну відповідальність замість адміністративної за кермування в нетверезому стані. Але Верховна Рада ухвалила новий закон, який відтермінував запровадження цієї норми на шість місяців – до 1 липня наступного року.

Джерело: zaxid.net


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Порошенко замість Зеленського: два канали «помстилися» за торішній вчинок «1+1»
Наступна новина Луцькі муніципали гуляли корпоратив у ресторані «Вогнем і мечем». Були у костюмах фараонів і римлян
Останні новини
Схожі новини