З 2021 року змінять час приїзду «швидкої» до хворих. Плани МОЗ на «екстренку»

З 2021 року змінять час приїзду «швидкої» до хворих. Плани МОЗ на «екстренку»

З 2021 року Міністерство охорони здоров’я планує поділити виклики екстреної медичної допомоги на 4 типи: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний.  І час доїзду "швидкої" у цих категоріях відрізнятиметься.

Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 31 липня, пише «Українська Правда. Життя».

"Ми хочемо поділити ці виклики на 4 категорії: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний. Непрофільний – це з точки зору екстреної медичної допомоги.  Але одразу хочу сказати: це ні в якому разі не говорить, що вам не буде надана медична допомога. Вона буде надана. 

Ми розуміємо, що інколи є виклики, які не потребують 10-хвилинного приїзду, бо не йдеться про критичний стан або невідкладний. І дуже важливо розділити і надати медичну допомогу, але інколи вона не потребує за 7-8 хвилин. Це може почекати і 20 хвилин. Чому це важливо? Просто подумайте, що поруч може бути людина, яка перебуває в критичному стані", – пояснив Степанов.

Степанов планує, щоб з наступного року не менше 60% машин прибуватимуть на місце вчасно, у 2022-му – 75% і 85% в 2023-му. 

"Є показники по інфаркту та інсульту. По інфаркту в цьому році саме в 56% везуть саме в той заклад, де йому нададуть спеціалізовану медичну допомогу. На жаль, у зв’язку з тим, що була, скажем так, знищена статистика, по інсульту в нас просто не існує даних, але ми думаємо, що цей показник десь на такому ж рівні. 

Ми плануємо, щоб з 2021 по 2023 рік показник по інфаркту буде не менше 80% по цій маршрутизації, 90% – в 2022 році. Такі ж показники по інсульту", – розповів Степанов.

"Зарплата водія скаладає від 3800 до 4200 гривень, диспетчера – до 6 тисяч гривень, лікаря – до 7 тисяч гривень, фельдшера – до 6 тисяч гривень. У водія, який є екстреним медичним техніком, повинно бути від 10 до 12 тисяч гривень. Диспетчера – від 11 до 13 тисяч гривень. У фельдшера – від 13 до 16 тисяч гривень, лікаря – від 20 до 22 тисяч гривень", – розповів міністр. 

У МОЗ розрахували, які пропозиції до бюджету подаватимуть на наступний рік. 

"Якщо в 2020 році на екстрену медичну допомогу початково було закладено 6 млрд грн на поточне фінансування, додатково було виділено ще 1,26 млрд. Ще 92 млн гривень передбачено в держбюджеті на заміну машин швидкої допомоги. 

В 2021 році ми вважаємо, що фінансування екстреної медичної допомоги повинно бути на рівні 15,9 млрд грн, закупка авто – 1,46 млрд, навчання 146 млн", – додав Степанов. 

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Через карантин на Волині суттєво збіднів обласний бюджет. Що з цим думають робити
Наступна новина У Луцьку просять відновити маршрутку №18
Останні новини
Схожі новини