За добу більше 20 волинян стали жертвами аферистів в інтернеті

За добу більше 20 волинян стали жертвами аферистів в інтернеті

Незважаючи на те, що і на офіційний ресурсах поліції Волині, і в ЗМІ активно поширюється інформація про протидію шахрайствам, волиняни продовжують довірливо перераховувати свої кошти зловмисникам.

Протягом минулої доби таких повідомлень зареєстровано понад двадцять, повідомляє поліція Волині. 

20-річній ковельчанці в Instagram надійшло повідомлення нібито від знайомої з проханням позичити на кілька годин 2 тисячі гривень. Дівчина кошти переслала, а згодом з’ясувалось, що справжній товаришці ці кошти не були потрібні, а її акаунт в соцмережі зламали.

Аналогічна ситуація трапилась і з 29-річним мешканцем Прилуцького: його товариш в Instagram «попросив» 7 тисяч гривень, і потерпілий надіслав ці кошти на вказану шахраєм картку.

Рекомендуємо: уточнюйте особисто в друзів і рідних інформацію про потребу в допомозі, адже їхні профілі можуть бути зламані, а вони навіть цього не знатимуть.

А 20-річний житель Ковеля перерахував наперед за електросамокат, знайшовши оголошення на популярній платформі з купівлі/продажу товарів. Таким чином, хлопець позбувся майже 8 тисяч гривень.

Аналогічно вчинив і 43-річний лучанин: він хотів придбати автомобільні диски, перерахував за них наперед понад 33 тисячі гривень. У результаті – ні грошей, ні товару.

Вкотре закликаємо: не оплачуйте за товари і послуги наперед!

31-річна лучанка отримала дзвінок нібито з банку, під час якого їй повідомили, що вона може отримати грошову допомогу в додатку ДІЯ, якщо перейде за відповідним посиланням в Telegram. Після введення там даних своєї банківської картки, звідти списалось майже 5 тисяч гривень – всі кошти, які були на картці.

Наголошуємо: дізнавайтесь про соціальну допомогу в профільних державних органах влади, в соцмережах такі кошти не виплачуються.

58-річний лучанин хотів придбати певний товар на одному з ресурсів. Шахрай надіслав йому фішингове посилання, тобто таке, яке схоже на справжній сайт, і чоловік ввів там дані своєї банківської картки, думаючи, що таким чином оплатив за товар. Насправді – товару не отримав, а 1 тисячі гривень позбувся.

Так само за фішинговим посиланням, отриманим у месенджері, перейшла 29-річна лучанка. Там вона ввела і термін дії банківської картки, і CVV-код, чого категорично в жодному разі робити не можна. Понад 29 тисяч, які призначались як оплата за диван, були списані одразу!

Правоохоронці звертаються до громадян: не переходьте на посилання, які вам надсилають в соціальних мережах, ведіть переписку лише на офіційному ресурсі з купівлі-продажу. Не вводьте конфіденційні дані банківської картки будь-де.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На 15 років посадили волинянина, який зґвалтував свою 10-річну доньку
Наступна новина Вважався безвісти зниклим: додому «на щиті» повертається полеглий воїн з Волині
Останні новини
Схожі новини