«Засудити – не розірвати зв’язок». У ПЦУ прокоментували, що не так із заявою Синоду УПЦ МП

«Засудити – не розірвати зв’язок». У ПЦУ прокоментували, що не так із заявою Синоду УПЦ МП
Євстратій Зоря

У ПЦУ прокоментували учорашню заяву Синоду УПЦ МП, в якому йдеться про «повну незалежність від РПЦ». Зазначають, що незгода з патріархом кірілом ще не означає розірвання зв’язків з російською православною церквою. А загалом, вислови щодо російської агресії називають надто «м’якими та округлими».

Відповідний допис на своїй сторінці опублікував заступник голови Управління із зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Текст рішення Синоду УПЦ МП можна прочитати тут.

Публікуємо його допис без змін:

«Підсумки «Собору УПЦ» можна коротко оцінити словами Митрополита Епіфанія у Доповіді на Архієрейському Соборі ПЦУ: «з великої хмари - малий дощ».

Детально - в наступних дописах. Тут дам узагальнену коротку характеристику.

1. Вирази щодо російської агресії МАКСИМАЛЬНО м‘які та округлі. Це після 3-х місяців страждань, які головним чином торкнулися областей, де багато симпатиків МП. На все, що вважали за потрібне сказати про війну, знайдено СОРОК СЛІВ! І жодного з них - про оцінку ідеології «русского міра», як основи агресії, та про свою роль в поширенні цієї ідеології.

2. «Виражаємо незгоду» з позицією Кирила - тобто не ЗАСУДЖУЄМО, не розриваємо зв’язок, а просто «виражаємо незгоду». Тут явно видно формулювання митрополита Онуфрія - українською незгоду висловлюють, а не виражають.

3. «Зачистка Статуту» - це те саме, що відсутність слів «Московський Патріархат» в офіційній назві: спроба приховати те, що «УПЦ» - ЗАЛИШАЄТЬСЯ в юрисдикції Московського Патріархату.

Слова про «незалежність і самостійність» - винахід ще 1990 (!) року для прикриття залежності та несамостійності. Є автокефалія, і автономія. Собор НІ СЛОВА не сказав про автокефалію - навіть про теоретичне бажання її досягнення.

Що означає «незалежність і самостійність 2.0»? Новий інтерфейс старої програми? Якщо ця «незалежність і самостійність» більш незалежна і самостійна, ніж була - то чи не є це одне визнанням правоти тверджень УАПЦ/ УПЦ КП/ПЦУ, що «самостійність і незалежність» насправді не була ні тим, ні іншим?

Чи поминатимуть надалі ім‘я Московського патріарха? - можливо буде видно зі змін у Статуті. Але судячи з формулювань Постанов - митрополит Онуфрій буде поминати, а це означає - подальшу залежність від Кирила ВСІЄЇ Митрополії (див. пункт вище).

4. Мироваріння та діаспора - суто «тролінг ПЦУ». Ані одне, ані інше ніяк не визначає статусу незалежності. У Лаврі варили миро в часи Київської Митрополії до 1686 р. і навіть в синодальну епоху РПЦ - але ні тоді, ні тоді це не було ознакою незалежності. Утримувати українську діаспору в орбіті МП - давня мрія, «патріарші парафії» РПЦ в США та Канаді в радянський час - переважно були українськими за етнічним складом.

5. Затвердження ВСІХ рішень за період від 2011 року означає і затвердження того рішення УПЦ МП (за лекалом з Москви), де сказано про розрив зі Вселенським Патріархатом. Замість того, щоби відкрити дорогу до діалогу з ним - закриті двері тепер ще й соборно заколотили дошками.

6. Щодо діалогу. «Щоби діалог відбувся» ставляться три передумови: погодитися, що громади НЕ БУДУТЬ переходити з МП в ПЦУ; погодитися з тезами пропаганди МП проти ПЦУ; погодитися з тим, що ієрархія ПЦУ - «неканонічна».

Тобто Собор ВІДКИДАЄ пропозицію Архієрейського Собору ПЦУ про діалог БЕЗ ПОПЕРЕДНІХ УМОВ? Чекаємо роз‘яснення від іншої сторони, але покищо це виглядає так: виконання 3-х передумов має ЛИШЕ відкрити діалог БЕЗ ЯСНО ОЗНАЧЕНОЇ МЕТИ.

Такої відповіді очікували і такою є відповідальна щодо нинішнього стану українського православ’я позиція?

7. Швидкісне проведення за день зібрання, Синоду, Собору єпископів та Собору УПЦ мало на меті МАКСИМАЛЬНО ЗГОРНУТИ дискусію. Як під час заходів, так і загалом. Тепер на всі питання в середині МПвУ буде відповідь: читайте рішення Собору, там все сказано.

«Гора родила мышь».

Читайте також: Розвідка опублікувала список священників РПЦ, які агітують за війну. Серед них - двоє з Волині


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Бійці волинської бригади «реанімували» десятки одиниць техніки з поля бою
Наступна новина Порошенко хотів виїхати з України, але в команді кажуть: відрядження. Зараз він знову на кордоні
Останні новини
Схожі новини