Скандальний настоятель Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь), життя і діяльність якого тісно пов'язані з Волинню, відзначив 60-річчя. З нагоди свого ювілею він на території обителі облаштував вольєр із рідкісними фазанами та екзотичними павичами.
Вітали священнослужителя 19 квітня, йдеться у сюжеті ТСН.
Об 11-й ранку біля резиденції митрополита вишикувалися розкішні автомобілі – площа біля Хрестовоздвиженської церкви перетвилася на парковку для суперкарів.
Одним із перших вітати митрополита приїхав вітати у броньованому «геліку» зі спецсигналами Олександр Лукашик – тимчасовий повірений у справах Російської Федерації в Україні.
Серед гостей журналісти помітили кількох колишніх і чинних політиків. Усього – до сотні відвідувачів.
Екснардепка від «Народного фронту» Тетяна Донець привезла набір брендового посуду в дерев’яному ящику. Колишній прем’єр-міністр України Валерій Пустовойтенко йшов до владики із порожніми руками. Букет білих троянд ніс його помічник.
Читати також: Одіозний настоятель Павло Лебідь сповідав маніяка Онопрієнка у Нововолинську
Десять років тому настоятель Києво-Печерського монастиря став героєм світської хроніки. Тоді він святкував значно розкішніше. Серед гостей були прем’єри та народні депутати, олігархи та супермоделі. На п’ятдесят років він отримав «мерседес» бізнес-класу останньої моделі.
А щойно закінчився великий піст, ієрарх влаштував закриту вечірку в готелі «Русь». Тоді його розважали співак Стас Михайлов та Таїсія Повалій. Рівно через рік, йому подарували в комплект до «Мерседеса», ще й «Лексус».
Цього ж року на виході від Павла відвідувачі були без масок і без дотримання дистанції. Знайомі між собою гості цілувались у щоки та губи.
Нагадаємо, що торік на початку квітня у Києво-Печерській Лаврі оголошували карантин. Тоді за за добу зафіксували до півсотні випадків зараження на коронавірус. Перехворів і сам митрополит Павло. Ще троє священослужителів померли від COVID-19.
А сам собі настоятель Павло до дня народження вздовж галереї Дальніх печер, збудованої у XVIII столітті, облаштував вольєр із породистими курми, качками, рідкісними фазанами та екзотичними павичами.
Що пов’язує митрополита Павла з Волинню
Життя і діяльність настоятела Павла (Петра Дмитровича Лебедя) тісно пов’язані із Волинню. Сам він родом із Млинівського району, що на Рівненщині. У 1978–1980 роках навчався в Луцькому технікумі радянської торгівлі.
1988 року архієпископ Волинський і Рівненський Варлаам висвятив майбутнього настоятеля лаври на священника у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Луцька. Після закінчення Московської духовної семінарії в тому ж році його направили настоятелем Успенського храму села Низкиничі Іваничівського району.
26 червня 1989 року в Троїцькому кафедральному соборі Луцька архієпископ Волинський і Рівненський Варлаам здійснив постриг Петра Лебедя в чернецтво з ім'ям «Павло» на честь первоверховного апостола Павла. 30 травня 1992 року зведений у сан архімандрита.
Зауважимо, раніше владика Павло мав конфлікти з журналістами, які намагались дізнатися про те, звідки в нього дорогі автівки та інше майно.
У 2018 році силовики обшукували маєток намісника Києво-Печерської лаври Павла. Працювали одразу три відомства – СБУ, прокуратура та поліція. Намісника підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та порушенні рівноправності громадян з огляду на расову належність.