«Вмили Київ», - Оксана Забужко про луцький музей Корсаків

Оксана Забужко народилась у Луцьку і прожила тут перші 7 років

Письменниця Оксана Забужко вважає, що у Луцьку є два музеї світового рівня: Музей волинської ікони та Музей сучасного українського мистецтва Корсаків.

Про це вона розповіла у п’ятницю, 14 травня, під час презентації літературної резиденції «Місто натхнення».

Нагадаємо, до Луцька по черзі приїдуть п’ятеро відомих українських письменників. Вони проживуть тут тиждень, щоб пізніше написати про місто у своїх творах.

«Дорогі лучани, у вас є два музеї абсолютно світового класу. Я без перебільшення кажу – повірте людині, яка об’їздила понад 50 країн світу, з них – близько 20 в робочому режимі, де я спілкуюся з журналістами, публікою. Тобто це не просто туристична поїздка «приїхав-поїхав», а трохи інсайдерський погляд», - сказала на пресконференції Оксана Забужко.

Читати також: Книга Оксани Забужко потрапила до списку світових бестселерів за версією The New York Times

«Це Музей волинської ікони – справжня уніка та Музей сучасного українського мистецтва Корсаків – скидаю капелюха, він дійсно сьогодні найкращий в Україні музей сучасного мистецтва. Умили Київ, умили Пінчука (PinchukArtCentre, - ред.). Справді можна ставати на повен зріст і кричати: «Приїжджайте до нас, дивіться, що тут є». Не замком єдиним, не географією і лісовопісенною романтикою єдиними, хоча це також дуже важливо», - додала письменниця.

Вона переконана, що Луцьк повинен запрошувати фахових мистецтвознавців, аби вони побачили, чим Україна володіє і чим вона може похвалитися перед світом.

Читати також: «Того, що зробили ми в «Адреналіні», ніхто в Луцьку не повторить», - Віктор Корсак. ІНТЕРВ’Ю

Довідково: Музей волинської ікони створений у 2001 році. Гордість колекції – Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст. Окрім неї, тут представлено понад 1,5 тисячі пам’яток сакрального мистецтва, зокрема понад 600 ікон XVI-XIX ст. Музей працює на вулиці Ярощука, 5 з 10:00 до 18:00. Вихідний – середа.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків створений у 2018 році родиною Корсаків. У музеї представлено роботи понад 100 видатних митців (більш як 800 арт-об’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відео-арт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ– ХХІ століть. У складі музею – художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського – луцького художника. Музей Корсаків працює на території розважального центру «Адреналін-Сіті» на вулиці Карбишева, 1 у будні з 12:00 до 20:00, у вихідні – з 11:00 до 20:00.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Коронавірус на Волині: за добу 206 хворих і 11 смертей
Наступна новина У «Слузі народу» пояснили, чому звільняють Степанова
Схожі новини