2019 рік в Україні став найтеплішим за всю історію спостережень

2019 рік в Україні став найтеплішим за всю історію спостережень

2019 рік в Україні став найтеплішим за 138 років. Дослідники Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського стверджують, що в Україні ще не наступила метеорологічна зима у зв’язку з високими температурами.

Також ще ніколи не було, щоб теплішою за норму виявилися всі 12 місяців, – пише «Корреспондент».

«Цей рік увійде в історію України як найтепліший за весь період спостережень з 1881-го. У цьому році середня температура повітря в Києві досягла 10,6°С, що на 2,9°С вище від норми, яка становить 7,7°З. Перевищено навіть показник аномально теплого 2015 року, коли середня температура становила 10,5°С», – кажуть дослідники.

Найтеплішим за весь період спостережень став червень, середня температура в цьому місяці досягла 23,6°С. А температура повітря в Києві в грудні ще жодного разу не перевищувала 15°С. Але в 2019 році 19 грудня вона досягла 15,2°С.

«Усього протягом року температурні рекорди були побиті понад 30 разів, іноді на 2,0-2,5°С. З урахуванням значень цього року можна вважати, що середня температура повітря в Києві за останні 139 років зросла приблизно на 3°С, що значно більше, ніж на земній кулі. Зараз температура повітря в Києві стала приблизно такою, якою була в кінці XIX ст. в Одесі, а в Одесі стала такою, як колись була в Бухаресті», - зазначають в обсерваторії.

При цьому в 2019 році зафіксовано мало опадів. Їх випало тільки три чверті норми, що позначилося на річках. На більшій частині Європи водність річок також зменшилася. Знизився і рівень води в озерах. Для України, водні ресурси якої порівняно невеликі, це тривожний сигнал і стимул для заходів водозберігання.

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Зеленський розповів, коли відбудеться обмін полоненими
Наступна новина Обмін полоненими відбудеться без журналістів
Останні новини
Схожі новини