Бюджетна комісія хоче, щоб ОДА внесла новий проєкт обласного бюджету

Бюджетна комісія хоче, щоб ОДА внесла новий проєкт обласного бюджету

Сьогодні засідала постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики. В роботі комісії взяли участь голова обласної ради Ірина Вахович та перший заступник голови Юрій Поліщук.

Нагадаємо, перед прийняттям цьогорічного бюджету в два етапи відбувалися бюджетні слухання: в грудні депутати працювали з головними розпорядниками коштів, а в січні - з керівниками обласних комунальних підприємств, установ та організацій, – йдеться на сторінці Волинської ОДА у фейсбук.

Голова бюджетної комісії Михайло Імберовський подякував колегам-депутатам, працівникам апарату та посадовцям ОДА за активність в роботі. Потому він розставив основні акценти після проведення слухань.

Насамперед, було відзначено, що нинішня тепла зима дає можливості зекономити 15,5 млн грн обласного бюджету, який передбачався на енергоносії. 13 млн грн з цих коштів рекомендовано зарахувати до резервного фонду обласного бюджету, оскільки в цьому році є чимало невизначеностей з фінансуванням окремих галузей.

Серед головних викликів обласного бюджету, про які відомо вже: 30 млн грн, що потрібно віднайти на протипожежні заходи за приписами ДСНС, а також орієнтовно 42 млн грн, які треба передбачити на енергоносії для обласних комунальних підприємств сфери охорони здоров'я.

Як відомо, з 1 квітня ці підприємства працюватимуть, згідно з угодами, укладеними з НСЗУ на надання медичних послуг, відповідно до Державної програми медичних гарантій. Водночас, через НСЗУ не фінансуватимуться компослуги, якими користуються медзаклади.

Директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк припускає, що фінансуванням компослуг з власних доходів обласного бюджету, можемо не обмежитися, оскільки сьогодні складно прогнозувати, як саме запрацює Програма медичних гарантій і чи вдасться обласним медичним підприємствам безболісно адаптуватися в умовах реформи.

Проблемою для обласного бюджету є й поступове щорічне зменшення обсягів додаткової дотації з держбюджету для галузей освіти та охорони здоров'я. Скажімо, якщо в 2018 році область отримувала 619 млн грн шляхом цього транферту, то вже в 2019 році додаткова дотація була в сумі 585 млн грн, а в нинішньому буде трохи більшою за 300 млн грн.

Разом з тим, є й втішні прогнози. Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні має перспективи фінансуватися з державного бюджету. Питання наразі вивчається робочою групою, створеною при Президентові України. Якщо ліцей перейде на державне фінансування, то в обласному бюджеті вивільниться до 60 млн грн.

Крім цього, в рекомендаціях слухань йдеться про потреби в оптимізації видатків обласного бюджету. Михайло Імберовський переконує, що під цим поняттям не варто розуміти ліквідації жодних комунальних закладів та припинення надання послуг.

Між тим, рекомендовано в галузі охорони здоров'я опрацювати пропозиції щодо реорганізації медичних коледжів. Зокрема, пропонується вивчити можливості щодо об'єднання Луцького базового, Ковельського та Ківерцівського коледжів з метою зменшення видатків на адміністративні потреби.

Крім цього, пропонується оптимізувати видатки на утримання та проводити подальші заходи щодо реорганізації окремих медичних установ. Зокрема, КП "Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом" пропонується об'єднати з обласною інфекційною лікарнею, або з шкірвендиспансером. Завершується процес об'єднання КП "Волинський обласний центр громадського здоров’я та КП "Волинський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики".

Також в рекомендації слухань згадують про обласний госпіталь ветеранів війни, який не матиме змоги заключити угоди з НСЗУ на низку послуг, які наразі надає. Рекомендовано підготувати відповідне звернення до Кабміну з цього приводу.

В галузі освіти рекомендовано врегулювати питання з фінансуванням гурткової роботи позашкілля. Депутати наполягають, що ця робота й надалі повинна проводитися, але із залученням місцевих бюджетів тих територій, на яких проживають діти, які займаються в гуртках обласних центрів позашкілля. Пропонується також врегулювати питання з фінансуванням дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Є низка рекомендацій і для галузі культури. Серед них - пропозиція підготувати нормативні документи для закладів культури, які мають потенційні можливості для збільшення спецфондів.

Директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк зауважив, що з врахуванням рекомендацій бюджетних слухань будуть сформовані нові бюджетні запити головних розпорядників коштів, на основі яких формуватиметься новий проєкт обласного бюджету на 2020 рік. За попередньою інформацією, цей проєкт може бути внесений в обласну раду до кінця наступного тижня.

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Більшість безробітних волинян мають вищу освіту, а вакансії є для водіїв та офіціантів
Наступна новина У Росії виявили перші два випадки захворювання на китайський коронавірус
Останні новини
Схожі новини