Чи буде створена Берестечківська ОТГ

Чи буде створена Берестечківська ОТГ

Як відомо, адміністративно-територіальна реформа, яка активно відбувається в Україні, вже охопила 665 об’єднаних громад. Ще близько 45 ОТГ перебувають на розгляді у ЦВК. На Волині власні ОТГ не створені лише у Горохівському та Камінь-Каширському районах.

Вивчаючи досвід раніше сформованих об’єднаних територіальних громад нашого краю, можна побачити як переваги, так і недоліки проведення децентралізації. На щастя для України, останніх значно менше, причому всі вони можуть бути вирішені в процесі роботи.

Зроблені висновки чітко вказують на те, що адміністративна реформа в Україні набрала незворотного процесу і великою мірою сприяє розвитку та розбудові кожної громади зокрема і нашої держави в цілому.

В процесі децентралізації територіальні громади отримують унікальну можливість реформувати власне господарство і поліпшити життя своїх мешканців, адже кожна ОТГ сама управляє всіма процесами всередині громади, розпоряджається своїми ресурсами, майном та фінансами, а створення власного Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) – це  максимальна зручність для населення при оформленні всіх життєво необхідних документів.   

Питання створення Берестечківської ОТГ, згідно з Перспективним планом, який Волинська обласна рада затвердила ще 25 червня 2015 року рішенням №35/10, є надзвичайно актуальним і своєчасним.

Депутати та активісти м.Берестечка вирішили повторно звернутися до жителів навколишніх сіл із пропозицією об’єднати зусилля задля блага громад та згуртуватися у Берестечківську об’єднану територіальну громаду, так як це єдиний шанс відновити національну пам'ять та історичну справедливість:

1559 рік – Берестечко отримує Магдебурзьке право.

1579 рік – Берестечківський ключ.

1680 – 1914рр. – Берестечківська волость.

1929 – 1939рр. – Берестечківська гміна.

1940 – 1959рр. – Берестечківський район.

1959 – 2018рр. – місто районного значення.

2019 рік – ?

Саме тому на черговій сесії Берестечківської міської ради прийняте рішення про повторне звернення до територіальних громад, які за діючим Перспективним планом належать до майбутньої ОТГ (рішення сесії міської ради від 13.02.2018 р. №23-11/2018). Відповідно до даного рішення листи із пропозицією створення Берестечківської об’єднаної територіальної громади надіслані на розгляд семи сільських рад: Горішненської, Жабченської, Лобачівської, Мервинської, Перемильської, Пісківської та Смолявської.

Відтак, жителям навколишніх сіл запропоновано розглянути та оцінити очевидні й істотні переваги створення Берестечківської ОТГ:

1. Зручне географічне розташування та транспортне сполучення з усіма населеними пунктами, що забезпечує їх жителям найкращий доступ до отримання адміністративних та інших послуг.

2. Наявність розгалуженої інфраструктури:

– Берестечківське споживче товариство;

– госпрозрахунковий ринок;

– пункт ДПРП-22 УДСНС України у Волинській області;

– дільниця Горохівського ВП ГУНП України у Волинській області;

– відділення «Укрпошти»;

– відділення «Нової пошти»;

– автобусна станція за всіма напрямками;

– ВУЖКГ (водопостачання, вуличне освітлення, вивіз побутових відходів, благоустрій);

– Берестечківська районна лікарня №2;

– територіальний центр соціального обслуговування інвалідів, пенсіонерів та одиноких громадян;

– пункт екстреної медичної допомоги;

– відділення ПМСД;

– державні та приватні аптеки;

– Берестечківський психоневрологічний інтернат;

– дільнична лікарня ветеринарної медицини;

– виробнича дільниця Горохівського управління газопостачання;

– виробнича дільниця Горохівської філії Волиньобленерго;

– філія «Ощадбанку» (каса);

– філія «Приватбанку» (каса, банкомат, термінал);

– контора Берестечківського лісництва ДП ЛМГ;

– Берестечківський народний історичний музей;

– міські бібліотеки для дорослих та дітей;

– Будинок культури;

– Музична школа естетичного виховання;

– дошкільний навчальний заклад «Малятко»;

– загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня;

– Будинок дитячої та юнацької творчості;

– ПТУ № 27;

– плодоконсервний завод;

– кондитерський цех;

– ТзОВ «Берестечківська хлібопекарня»;

– ковбасний цех «ВОЛ і К»;

– цех продтоварів (лінія розливу безалкогольних напоїв);

– магазини, кафе.

3. Просторе приміщення міської ради, що дасть змогу розмістити всі необхідні управлінські та адміністративні структури в ефективний ЦНАП із надання всіх адміністративних послуг в одному місці.

4. Обладнані місця масового відпочинку населення (міський парк та пляж).

5 Функціонує система вуличного відеонагляду «Безпечне місто».

Все це є вагомим аргументом на користь створення Берестечківської ОТГ і служитиме надійною базою для її подальшого розвитку.

Щодо вміння працювати в команді, то міська рада м.Берестечка має досвід співпраці з районною та обласною радами. Реконструкція приміщення колишнього кінотеатру у грандіозний Центр національної пам’яті, історії та культури та обладнаний міський  пляж, що вже стали улюбленими місцями відпочинку жителів усієї округи; реконструкція і розширення дошкільного навчального закладу «Малятко», який відвідують діти не лише з Берестечка, а й декількох навколишніх сіл – лише частинка результатів такої співпраці. Але це яскраві приклади того, що тільки спільними зусиллями можна розбудувати і свою громаду, і Україну.

В.Залевська


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Равлики, кліщі, ікра. Незвичний експорт України
Наступна новина Шкідливі поєднання продуктів, про які ви могли не знати
Останні новини
Схожі новини