Чому батькам ніколи не можна шльопати дитину по попі – дослідження

Чому батькам ніколи не можна шльопати дитину по попі – дослідження

Бити дитину по попі долонею – поширений спосіб дисципліни, який використовують батьки по всьому світу.

І це незважаючи на те, що у 53 країнах світу така поведінка заборонена, в тому числі в Україні. Про те, можна лупцювати дитину по попі чи ні, гаряче дискутують, – пише Українська правда.Життя.

Прихильники такого покарання стверджують, що це безпечно, потрібно і ефективно. Опоненти переконують, що це шкодить дітям і порушує право людини на захист.

Втім, дослідження чітко показує, що шльопання по попі збільшує ймовірність багатьох поганих наслідків для здоров'я і розвитку дитини. Це психологічні проблеми, зловживання наркотиками, схильність до суїциду, фізичними проблемами розвитку і поведінки.

Наприклад, якщо дитину били по попі, відколи їй було 15 місяців, згодом малюк проявляв поганий характер і був менш схильний до позитивної поведінки у 5 класі і навіть у підлітковому віці, показують результати дослідження Університету Міссурі.

"З кожним ударом діти відчувають не лише фізичний біль, але й емоційний. Для них це знак, що батьки не люблять їх. Для дітей шльопання – це повідомлення про те, що вони не хороші. А це спричиняє до агресивної поведінки у майбутньому", – каже експерт з батьківства Керол Ліберман.

 Фізичні покарання можуть впливати навіть на мозок дітей.

В іншому дослідженні науковці вивчали суворі тілесні покарання (СТП). Вчені визначили це як: бити дитину хоча б раз на місяць впродовж трьох років, часто за допомогою долоні чи паска.

Науковці виявили, що у дітей, яких регулярно шльопали, було менше сірої речовини у певних ділянках префронтальної кори, які відповідають за депресію, наркоманією та іншими психічними розладами.

Вони також виявили "суттєві кореляції" між кількістю сірої речовини у цих ділянках мозку і результатами IQ-тесту.

Досліджень, які показують, що бити дітей по попі – корисно, не існує. А це не менш важливо, переконують науковці. Зараз є сотні різноманітних висококваліфікованих досліджень про биття дітей. Наука доводить, що ляпання по попі пов'язане зі шкідливими наслідками.

Під керівництвом доктора Елізабет Гершоф профели великі мета-аналізи.

Перший документ, опублікований у 2002 році, охоплює 88 досліджень щодо биття дітей за 62 роки. Він доводить, що покарання пов'язане з фізичним насильством, злочинністю та антисоціальною поведінкою.

Другий огляд опублікували у 2016 році. Він охоплює 75 досліджень, проведених впродовж останніх 13 років. Аналіз показує, що немає жодних доказів того, що шльопання покращує поведінку дітей.

Але є докази, що діти, яких ляпали по попі, більш схильні до агресії, антисоціальної поведінки, психологічних проблем і поганих стосунків з 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У мережі з'явився український аналог «Свинки Пеппи»
Наступна новина “Марш обурених”: Ухвалити закон про імпічмент мають до 3 грудня
Останні новини
Схожі новини