Децентралізатори закликали виважено визначитися із моделлю медичних закладів в ОТГ на Ратнівщині

Децентралізатори закликали виважено визначитися із моделлю медичних закладів в ОТГ на Ратнівщині

Про збалансування інтересів громади, первинної та вторинної ланки надання медичних послуг, проведення фінансового аудиту говорили під час зустрічі із представниками об’єднаних територіальних громад, яка відбулася 27 листопада у Ратнівській РДА.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Голова Ратнівської РДА Андрій Харлампович розповів про існуючу структуру медичних закладів у районі та в місцевих ОТГ.

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк зауважив, що питання реорганізації медичних закладів в об’єднаних територіальних громадах є дуже важливим, адже потрібно почути думки усіх «гравців» та після обговорення створити певну модель для функціонування лікувальних закладів. «Хтось відмежується, хтось забере все собі, а хтось буде забезпечувати мешканців ОТГ медичними послугами за допомогою міжмуніципальних договорів. Найголовніше на нинішньому етапі - не розвалити, а зберегти», - зауважив очільник Центру.

Анатолій Пархом’юк додав, що, як варіант, можна створити центр надання первинної медико-санітарної допомоги на базі кількох ОТГ. Це дасть змогу зекономити ресурси, адже одна об’єднана територіальна громада не завжди зможе «потягнути» такий центр.

Він додав, що потрібно потурбуватися про якість послуг для людей і закликав присутніх до конструктивної розмови.

Завідувач відділу аналітичної обробки інформації акредитації та ліцензування обласного інформаційного аналітичного центру медичної статистики Марія Гогоша розповіла про перспективи реформування медицини в Україні. Вона озвучила терміни змін у первинній та вторинній ланці надання медичних послуг.

Вона запропонувала представникам ОТГ добряче порахувати кошти, наприклад, у скільки громаді обходиться утримання лікарні, якій кількості людей було надано медичну допомогу і визначитися із моделями майбутніх змін у цій галузі. «Прийшов той час, коли треба все рахувати, але на першому місці все одно залишається людина та якісь надання їй послуг», - зауважила Марія Гогоша.

Експерт із децентралізації Волинського ЦРМС Оксана Урбан зазначила, що необхідно розробити кілька моделей функціонування первинної ланки медицини і запровадити їх в рамках пілотного проекту в кількох волинських громадах. У майбутньому завдяки цьому кожна із громад зможе використати позитивний досвід новаторів.

У підсумки голів ОТГ, медиків та фінансистів об’єднаних територіальних громад Ратнівщини закликали виважено прийняти рішення щодо створення медичних структур.

Також під час візиту на Ратнівщину команда Центру розвитку місцевого самоврядування побувала у центральній районній лікарні, яку очолює Михайло Бегаль.

Ратнівська ЦРЛ – лікувально-профілактичний заклад, що надає вторинну спеціалізовану, висококваліфіковану медичну допомогу мешканцям Ратнівського району. Нині у закладі розгорнуто стаціонар на 188 лікарняних ліжок та поліклінічне відділення потужністю на 235 відвідувань у зміну. Лікарня обслуговує 52 тис. 197 жителів Ратнівського району. Щороку понад 8 тисяч хворих лікуються в стаціонарі закладу і ще близько 120 тисяч отримують кваліфіковану амбулаторну допомогу.

Нагадаємо, що Волинський ЦРМС створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Якою буде погода у Луцьку та області 29 листопада
Наступна новина Завели собаку – житимете довше. Шведські дослідники знають, що кажуть
Останні новини
Схожі новини