У селі Вишнів Ківерцівського району батьки дітей з інвалідністю самотужки облаштовують Центр з іпотерапії.
Про це йдеться у сюжеті Суспільного Волині.
Будівлю, де нині розміщена стайня, їм подарував благодійник. Гроші на ремонт приміщення батьки збирали різними способами: їм жертвували небайдужі, мами розпродали свої бібліотеки.
Нині в Центрі займаються три десятки дітей з ДЦП, аутизмом і синдромом Дауна.
Сергій Костюк півгодини верхи на коні Бріфі їздить манежем – так декілька разів на тиждень. Два роки хлопець із ДЦП займається іпотерапією у центрі. Мама Наталія розповідає: вперше спробували верхову їзду 2012-го. Потому перерва, у 2017-му заняття відновили.
Іотерапевт Володимир Маруняк зазначає, що заняття вже дали результат: «Може і постояти, і сам піти».
«По-перше, тут природа, спілкування з тваринами, ти ніби набираєшся позитиву, гарного настрою на цілий день. За моїми спостереженнями дітей з ДЦП, синдромом Дауна народжується все більше, доводиться виживати самим», – констатує мама Сергія Наталія Костюк.
Із дітьми з інвалідністю іпотерапією займається Володимир Маруняк . Каже, щодня відбувається 10-12 занять.
«В нас до 30 діток, що займаються. Різні дітки є, аутисти, форма Дауна, вони на позитиві приїжджають, потім не можна зняти з коня», – зауважує іпотерапевт.
Після занять – традиційне годування тварин солодкими бубликами.
Володимир Маруняк каже, що це корисно для дрібної моторики рук. «Бояться, щоб не вкусив, дітям лоскотно, коли кінь їсть бублик. Масажує пальчик», – каже іпотерапевт.
Центр з іпотерапії у Вишневі три роки тому почали облаштовувати батьки «особливих» діток, розповідає Володимир Маруняк. З його слів, будівлю подарували благодійники, на ремонт гроші збирали своїми силами. В колишньому корівнику зробили стайню і манеж. Дітей тепер лікують троє коней. Підбирали тварин дуже ретельно.
«Цю кобилу звати Ромашка, вона готується стати мамою, ми готуємо її під діток. Це треба любити і коней, і дітей, треба на роботу йти з позитивом, щоб вони чекали», – зазначив Володимир Маруняк.
Світлана Косинець – серед тих батьків, які 2016-го року створили громадську організацію «Сильні діти» та зініціювали створення в області Центру з іпотерапії. Розповідає: гроші на будівництво переказують мешканці усієї України, фінансово підтримали благодійники з Канади та Франції.
«Ми готові приймати дітей не лише з області, але й усієї України. Хто буде бажаючий їхати в глобальних планах, побудувати там гуртожиток, де могли б зупинитися батьки з дітьми. З владою, на жаль, в нас не склалося, раз нам виділили гроші на канцелярію, на будівництво ні… Прогрес є, але ми ще не закінчили будівництво», – розповіла Світлана Косинець.
Аби завершити будівництво, потрібно зробити чимало, каже Володимир Маруняк. Це упорядкувати територію, побудувати дитячий майданчик, а також утеплити будівлю, аби дітям і їх лікарям – коням – взимку було тепло.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.