Дорогоцінний гриб. Чому трюфелі такі дорогі

Дорогоцінний гриб. Чому трюфелі такі дорогі

Дві тисячі доларів за трохи більш ніж кілограм грибів - звучить як «нерозумно дорого» . Але це не просто гриби. Трюфелі: сама їхня назва вже є синонімом розкоші. Ці делікатеси належать до тих рідкісних сезонних продуктів, якими можна поласувати тільки в короткий проміжок часу раз на рік. Але це не головна причина високої вартості унікальних грибів.

Трюфелі - рід делікатесних грибів, з підземними сумчастими бульбовими плодами.

Існують сотні різновидів трюфелів, але найдорожчими є чорні трюфелі з Перигора у Франції і білі з Умбрії і П'ємонту в Італії.

Чорні трюфелі (французькі, літні, перигорські) ростуть в землі поблизу дубів і беріз. Чорно-коричневі зовні, такі гриби мають червоно-коричневий колір всередині. Відрізняються сильним, стійким, своєрідним і дуже виразним ароматом і злегка горіховим смаком.

Білий трюфель (італійський, п’ємонтський) - більш рідкісний вид, ніж чорний, тому найбільш цінується серед грибів. Зовні має схожість з топінамбуром, має коричневу шкірку і світлу м'якоть з червоними прожилками. У білих трюфелів аромат ще більш чітко виражений, ніж у темних.

Трюфелі зароджуються й виростають завдяки симбіотичному зв'язку з деревами, коріння яких вони чіпляються. Від дерева вони черпають воду і поживні речовини. Тому хороші трюфелі можуть з'явитися тільки у здорових дерев.



Урожай трюфелів може сильно відрізнятися від року в рік. Безумовно найкращі трюфелі завжди будуть мати високу ціну, але в роки поганого врожаю ціна може злетіти вдвічі, а то й утричі.

Висока вартість цих грибів обумовлена ​​специфікою умов для їхнього росту, методом їхнього збирання, зберігання і звичайно ж витонченим смаком і ароматом.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Через два роки на Маневиччині усі дороги матимуть тверде покриття
Наступна новина Як рятували кошеня, яке добу просиділо на 9-метровому стовпі
Останні новини
Схожі новини