Експерти розповідають, чи варто чекати на подорожчення товарів та послуг восени

Експерти розповідають, чи варто чекати на подорожчення товарів та послуг восени

Восени, швидше за все, ріст цін відновиться. Зокрема, анонсоване на цей період підвищення цін на енергоносії спровокує черговий виток інфляції. Це спричинить подорожчання багатьох груп товарів і послуг. Тому українцям доведеться знову переглядати структуру свого споживання.

Таку думку сайту «24» висловив економічний експерт Андрій Новак.

Як зауважує експерт, дефляція, яку ми спостерігаємо в липні і серпні – традиційна щорічна тенденція. Це, говорить Новак, результат сезону відпусток, громадяни здають валютні заощадження, щоб поїхати на відпочинок. А більшість людей зараз відпочиває в Україні, тому і йде незначне зміцнення гривні щодо долара. Якщо до цього додати сезонний фактор, в результаті отримаємо нульову інфляцію або дефляцію.

Але восени, на переконання економіста, швидше за все, інфляція відновиться. Сукупна інфляція за перше півріччя 2017 року склала 15,6%, хоча НБУ сподівається, що на кінець року вона знизиться до 9,1%.

«Є великі сумніви, що інфляція до кінця 2017 року буде 9,1%. Адже уряд анонсував чергове підвищення цін на енергоносії – для промисловості на 3-4%, а для населення – на 19%. Це спровокує черговий виток інфляції. Енергоносії – обов’язковий елемент собівартості будь-якої продукції, товарів, послуг ЖКГ і транспортних послуг. Буде добре, якщо ми впишемося до кінця року в показник інфляції 20%», – зазначає Андрій Новак.

Тому, за словами економічного експерта, варто очікувати подорожчання низки продуктів харчування: м’яса і молочних товарів. Хоча, зауважує Новак, основне підвищення на м’ясну групу відбулося на початку літа, ціна залежатиме від завершення аграрного маркетингового року. Тобто – скільки і якої аграрної продукції піде на експорт, а скільки залишиться на внутрішньому ринку.

«Підвищення цін на продукцію з м’яса відбулося через те, що зріс експорт. Те саме стосується і молочної продукції. Тут ціна залежить від експорту сухого молока, який зростає, а от виробництво – ні. На внутрішньому ринку продукції менше, але попит залишається високим. Тому зростає ціна на м’ясо і «молочку». Отже, українцям доведеться знову переглядати структуру свого споживання, оскільки на продукти харчування залишиться менше через подорожчання ЖКГ-послуг і транспортних послуг»,
– додав Андрій Новак.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Ігор Гузь вивчає свій родовід
Наступна новина Команда нардепа Ігоря Гузя продовжує практику щотижневих прийомів громадян
Останні новини
Схожі новини