Дороги в Луцьку ремонтуються дуже активно. Але, як констатував Луцький міський голова Ігор Поліщук в інтерв’ю ІА «Волинські Новини», роботи ще багато.
Стосовно того, що один із найважливіших критеріїв якісної міської інфраструктури – відремонтовані дороги і Луцьк за цим показником не пасе задніх, то Ігор Поліщук впевнений, що досягти цього можна тільки одним простим шляхом – постійно, системно і якісно ремонтуючи дороги, з року в рік приділяючи цьому питанню значну увагу. Тож влада міста і виділяє значні кошти з міського бюджету, і залучає кошти з державного.
«Сьогодні дороги в Луцьку ремонтуються дуже активно. Але, звісно ж, роботи ще багато. Є чимало проблемних доріг, які потребують серйозного ремонту», – визнає міський голова .
За його словами, у планах – ремонт проспекту Грушевського, який є одним із найгірших за своїм станом і один з найбільш складних у плані ремонту, бо увесь – у комунікаціях.
«Власне, ями часто виникають саме через те, що просідають мережі. І велику частину з них треба буде також ремонтувати», – уточнив Ігор Поліщук, додавши, що своєї черги чекають також проспект Відродження, вулиці Рівненська, Володимирська, Львівська і чимало доріг у приватному житловому секторі.
Тривають роботи на однй із найгірших доріг у місті – вулиці Дубнівській. Цього року запланували покласти нижній шар асфальту і замінити, де необхідно, мережу зливової каналізації на відрізку від перехрестя з вулицею Карпенка-Карого до кільця в селі Підгайці. В наступному році ремонт продовжать уже до Київського майдану із облаштуванням тротуарів, велодоріжок, LED-освітленням та озелененням.
Також цього року в місті відремонтують праву частину надзвичайно навантаженого транспортом проспекту Соборності, якщо рухатися від гіпермаркету «Там Там» до ринку «Північний». Уже розпочалися підготовчі роботи.
Працюють, звісно ж, і над другорядними дорогами. Відремонтували Кривий Вал на відрізку від перехрестя Богдана Хмельницького до Набережної. Багато доріг зробили і в секторі приватної житлової забудови.
Окрім цього, на думку Луцького міського голови , кількість відремонтованих прибудинкових територій та якість цього ремонту є сильною стороною влади міста. Попри те, що попереду – ще величезна кількість роботи, але процес розпочато.
Головний принцип – робити цілісно і якісно на роки. Наразі у затвердженому сесією переліку є ще орієнтовно 30 прибудинкових територій. І після того, як ці двори доведуть до ладу, будуть формувати новий перелік й продовжувати роботу.
«Звісно, можна просто заасфальтувати у дворі ті проїзди, які були колись передбачені, і зробити це дешево, швидко, але це не змінить якості життя. Тому підходимо до цього дуже серйозно, з баченням на майбутнє: розширюємо кількість паркомісць, облаштовуємо дитячі і спортивні майданчики. Встановлюємо також LED-освітлення на оцинкованих опорах, стараємося забирати старі бетонні опори, тому що термін їхньої експлуатації давно минув, а оцинковані служитимуть десятиліттями. Також облаштовуємо контейнерні майданчики й інші об’єкти благоустрою», – розповів про підхід до цієї справи Ігор Поліщук.
Він визнав, що, можливо, якби до цього питання підходили не так комплексно, то кількість відремонтованих територій могла б бути більшою, але йдеться насамперед про якість і комфорт мешканців, а також – пристойний зовнішній вигляд дворів.
«Цьогоріч завершили ремонт прибудинкових територій за такими адресами: Щусєва, 18; Відродження, 9, 11; Коновальця, 1, 1а. В роботі у нас сьогодні наступні двори: Соборності, 19, 5; Молоді, 14; Конякіна, 9, 9а, 9б; Потебні, 50; Генерала Шухевича, 1, 3 та Перемоги, 18, 20, 22, 26. Також здійснюємо поточні ремонти територій у невеличких дворах: Червоної Калини, 24; Грушевського, 24, там робимо розширення паркомісць. Побачимо, яка буде погода, можливо, ще на кількох прибудинкових територіях зробимо ремонт. Принаймні плануємо в цьому році ще встигнути навести лад на Перемоги, 25 і 25а», – уточнив Ігор Поліщук.
Читати також: Скільки коштуватиме День міста Луцька
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.