«Комусь це вигідно», – керівник екоінспекції Волині про «наїзд» прокуратури на ягідників

«Комусь це вигідно», – керівник екоінспекції Волині про «наїзд» прокуратури на ягідників

В управлінні Держекоінспекції Волинської області спростували заяву прокуратури області про те, що в обмілінні Шацьких озер начебто винні окремі садівники-ягідники та екологи, які належно їх не проконтролювали.

Основна причина обміління – зміна клімату, наголошують екологи.

Як відомо, раніше у прокуратурі Волинської області заявили, що «Посадовці Держекоінспекції всупереч вимогам закону… не здійснили оцінки, яку вчиняє на стан озер незаконна діяльність одного з суб’єктів господарювання. Підприємство побудувало неподалік штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 га і без відповідних на це документів здійснює водозабір для поливу саджанців лохини», – заявила представниця прокуратури».

В управлінні Держекоінспекції області таким своєрідним новорічним подарунком правоохоронців дещо шоковані. .

«Незрозуміла позиція мені. Можливо, тут помилка ЗМІ прокуратури, або ЗМІ поліції... Вони вважають, що ми всі йдемо під одним грифом «екологія». Управління екології ОДА видає дозволи на викиди, водокористування, оцінку впливу на довкілля. А ми – контролюючий орган», – каже начальник Держекоінспекції у Волинській області Олександр Ткачук. 

«Я сьогодні не вважав би це (вирощування лохини – ред) основною причиною обміління. Бо основна причина – це кліматичний стан. Я працював директором парку 4 роки і знаю цю ситуацію. І сьогодні треба дійсно науковцям вивчити реальний стан, а хапатися за все підряд і порушувати кримінальні провадження по таких фактах – це недоцільно», – пояснив керівник управління Держекоінспекції.

Начальник Держекоінспекції Волині подану правоохоронцями інформацію вважає неправдивою та підготував звернення для її спростування. 

Ситуацію щодо обміління озера Світязь розглядали на комітеті Верховної Ради, де прийняли рішення рекомендувати Держекоінспекції провести комплексну перевірку щодо дотримання природоохоронного законодавства при проведенні господарської діяльності, в тому числі зрошуванні ягідних плантацій.

Головний екоінспектор Волині Олександр Ткачук стверджує, що відразу відреагував та призначив планову перевірку чи не усіх підприємств на території Шацького району.   

«Зимою було б неправильно перевіряти їх, тому що сніговий покрив, і ми не побачимо тих усіх ймовірних порушень, якщо вони там є. Я думаю, що у плановій перевірці в травні-червні ми перевіримо і покажемо дану ситуацію – є порушення чи немає», – зазначив Олександр Ткачук.

Робочу групу створили і при Волинській обласній державній адміністрації, яка достеменно вивчала питання обміління Світязя. Висновок: основна причина – кліматичні зміни. 

Олександр Ткачук наголошує: неабияк дивує така прискіплива увага саме до підприємства «Волинська ягідка», адже господарюючих об’єктів, що здійснюють водокористування у Шацькому районі, чимало. 

«Не зрозуміло, чому це «Ягідка» («Волинська ягідка», – ред.). Комусь це вигідно. Певно вигідно піднімати цю інформацію...» – каже еколог.

Читати також: Там, де росте здоров’я. У Шацькому районі заклали нову плантацію лохини

Що кажуть в облдержадміністрації?

Ситуацію щодо порушеного кримінального провадження та звинувачень у бік Держеконіспекції начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Дмитро Новохатський не коментує. Стверджує лише, що наразі у Шацькому районі, за дорученням голови облдержадміністрації проводять повну інвентаризацію свердловин, аби визначити їх вплив на обміління озера Світязь.  

«Проводиться інвентаризація усіх свердловин, і за результатами інвентаризації вже будуть прийматись відповідні рішення та спрямовуватись матеріали до контролюючих правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів», – повідомив Дмитро Новохатський.

Протягом минулого року на тему обміління Світязю відбулися десятки заходів, створено комісії та робочі групи, бурхливу діяльність імітували усі причетні до теми, а ще більше – непричетні. Наголошувалось, що міліє не лише Світязь, а практично всі волинські водойми, суттєво знижується рівень грунтових вод, через що всихає ліс та активізувались шкідники хвойних.

Читати також: Ставки у «волинській Швейцарії» теж обміліли. Що кажуть експерти?

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Український літак біля Тегерана збила іранська ракета, – спецслужби США
Наступна новина У Луцьку розпочався конкурс із призначення управителів багатоквартирних будинків
Останні новини
Схожі новини