Луцька громада: пасажири приміських автобусів будуть платити за проїзд картками

Луцька громада: пасажири приміських автобусів будуть платити за проїзд картками

Невдовзі на всіх приміських маршрутах Луцької міської територіальної громади плата за проїзд здійснюватиметься виключно електронними носіями.

19 березня в міськраді відбувся круглий стіл за участю перевізників, пише ІА «Волинські Новини».

Присутні обговорили два проєкти рішень виконавчого комітету Луцької міської ради: «Про затвердження форми Договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом Луцької міської територіальної громади на приміських автобусних маршрутах, умови якого є обов’язковими до виконання» та «Про затвердження форми Тристороннього договору про організацію та обслуговування електронних систем у громадському транспорті Луцької міської територіальної громади на приміських автобусних маршрутах».

Як нагадав керівник управління транспорту та зв’язку Володимир Степанов, після створення Луцької міської територіальної громади виконком міськради став організатором із перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах.

«До нас приєдналися 35 сіл, по обслуговуванню яких працюють 16 перевізників. Виконуються рейси по 36 автобусних маршрутах. На сьогодні договори укладені з Волинською облдержадміністрацією, яка, відповідно до чинного законодавства, раніше була організатором перевезень. Зараз така функція переходить на виконавчий комітет Луцької міської ради. Ми розробили договори, які укладатимуться з перевізниками на приміських маршрутах, – це двосторонній договір на перевезення і тристоронній договір на обслуговування електронних систем», – сказав він.

Заплановано, що на приміських автобусних маршрутах розрахунок за проїзд здійснюватиметься електронними носіями, тобто CityCard, банківськими картками чи смартфонами. Тому ті перевізники, які заключатимуть договори на перевезення приміськими автобусними маршрутами з міською радою, вимушені будуть звертатися до оператора електронної системи та укладати договори з ним, встановлювати відповідне обладнання, аби пасажири розраховувалися безготівковим методом.

«На міських автобусних маршрутах тариф встановлює організатор, а на приміських – перевізник, тобто тарифи на приміських автобусних маршрутах нерегульовані», – наголосив Володимир Степанов.

Проєкти рішень виконкому після обговорення, зокрема, з перевізниками будуть внесені на розгляд членів виконавчого комітету для затвердження.

«Щоб працювати на приміських автобусних маршрутах потрібно пройти через конкурс. Конкурси проводяться по мірі закінчення чинних договорів, укладених із облдержадміністрацією. На сьогодні закінчився договорів на одному автобусному маршруті №104. Там новий перевізник, який сьогодні працює за тимчасовим договором. Ми оголосили конкурс, який відбудеться 13 квітня. Перевізники на маршрут можуть потрапити виключно через конкурсний комітет», – прокоментував керівник управління транспорту та зв’язку.

Згідно з проєктом договору на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах, перевізник забезпечуватиме виконання запланованої кількості рейсів щодня, з використанням встановленого у транспортних засобах обладнання автоматизованої системи обліку оплати проїзду, системи GPS-моніторингу громадського транспорту, системи автоматичного сповіщення пасажирівта системи відеоспостереження.

Як наголошено, плата за проїзд буде здійснюватися виключно за допомогою безготівкових засобів оплати проїзду (електронних носіїв).

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як у Луцьку займаються реабілітацією учасників АТО/ООС. Відео
Наступна новина Види й особливості вибору сонячних інверторів
Останні новини
Схожі новини