Людина з інвалідністю теж може зайнятися бізнесом, – директор Волинського центру зайнятості

Людина з інвалідністю теж може зайнятися бізнесом, – директор Волинського центру зайнятості
Під час пресконференції на ПрАТ «Теремно хліб»

На ПрАТ «Теремно хліб» працюють 36 осіб із інвалідністю. 

Про це розповів голова правління підприємства Віктор Зомбер 28 листопала під час пресконференції директора Волинського обласного  центру зайнятості Романа Романюка, яка відбулася на цьому підприємстві, інформує іідділ інформаційної роботи ОЦЗ.

За словами Віктора Зомбера, для кожного працівника тут намагаються створити належні умови.

До слова, впродовж року Волинська обласна служба зайнятості укомплектувала для «Теремно хліба» чотири вакансії. Сюди працевлаштовані менеджер зі збуту, вантажник, формувальник тіста, кондитер.

«Теремно хліб» – одне з небагатьох підприємств Волині, яке має високий рівень соціальної відповідальності. Його представники завжди долучаються до різноманітних важливих заходів. Тут радо відкривають двері для екскурсій на виробництво і показують те, що працівники роблять із душею і любов’ю до людей. Я щиро вдячний цьому роботодавцю за розуміння своєї соціальної значимості і працевлаштування осіб із інвалідністю», – зазначив директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Читати також: Чому важливо працевлаштовувати людей з інвалідністю? Волинським роботодавцям влаштували навчання

Державна служба зайнятості, відповідно до законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», сприяє трудовій реабілітації і працевлаштуванню особам із інвалідністю з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені роботодавцями.

Центр зайнятості реєструє людей з інвалідністю і допомагає їм у пошуку роботи, готує їх до працевлаштування, надає інформацію про вакансії, нараховує і виплачує допомогу з безробіття тим, хто має на неї право, у випадку потреби – організовує навчання тощо.

Щодо роботи Волинської обласної служби зайнятості з пошукачами з інвалідністю, то впродовж десяти місяців цього року до фахівців звернувся 1 351 такий клієнт. Одинадцятеро з них розпочали власну справу за сприяння служби, дванадцятеро осіб працевлаштовані з компенсацією єдиного внеску роботодавцю, 121 особа пройшла професійне навчання за десятьма напрямками.

«Якщо людина з інвалідністю – це не означає, що вона не може зайнятися бізнесом і реалізувати себе. Головне – не опускати руки й активно йти до мети», – переконаний директор Волинського ОЦЗ.

«При підборі роботи для пошукачів із інвалідністю потрібно враховувати не лише компетентності. Тут дуже важливий індивідуальний підхід. Наші фахівці мають врахувати і враховують не лише трудові інтереси, але й особливості захворювання, що спричиняє інвалідність, аби робота не погіршувала фізичного стану, а фізичний стан не впливав на якість роботи. Дуже важливо знайти баланс і правильно поставити знак рівності. Адже ті напрямки діяльності, які прості для виконання, скажімо, особам із порушеннями опорно-рухової системи, можуть бути нереальними для працівників із сенсорними порушеннями», – розповідає Роман Романюк.

«Ми намагаємося допомогти людям у соціальній адаптації і показати, що вони нічим не гірші, а їх можливості зовсім не обмежені. Важливо дати таким людям віру в себе і власні сили, підставити плече, дати можливість працювати і реалізовувати себе», – резюмував директор Волинського ОЦЗ.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Ніяких торгових центрів», – Палиця про те, що буде замість Старого ринку
Наступна новина Прем'єр-міністр анонсував «велике будівництво» доріг між обласними центрами
Останні новини
Схожі новини