Голова обласної ради Григорій Недопад провів нараду щодо умов та можливостей збільшення заліснення області на виконання Указу Президента про відтворення лісів.
Участь у спільній нараді взяли керівництво та депутати обласної ради, облдержадміністрації, голови усіх територіальних громад, працівники лісового господарства краю, – пише пресслужба Волинська ОДА.
Як зазначив Григорій Недопад, попередні зустрічі щодо збільшення площ лісових насаджень уже відбулися на місцях. Сьогодні ж у процесі обговорення пропозицій та зауважень потрібно визначитися з конкретними рішеннями.
Очільник обласного управління лісомисливського господарства Олександр Кватирко зазначив, що висаджування дерев лісівники готові взяти на себе, а от про відведення площ під заліснення просять органи місцевого самоврядування. Йдеться про 20 тис. гектарів.
Лідери громад висловили пересторогу щодо того, чи додаткове заліснення не зменшить обсяги сільськогосподарських земель.
«Ніхто не агітує віддавати під заліснення орні площі. Йдеться винятково про малопродуктивні та деградовані землі, які не придатні для обробітку, а також про самозаліснені ділянки», - пояснив Григорій Недопад.
Присутні також цікавилися перспективою створення на базі самозаліснених угідь комунальних лісів замість передавати їх у користування держлісгоспам. Головний лісогосподарник області запевнив, що на передачі таких ділянок лісівники не наполягають. Але рішення громади володіти лісами повинне бути виваженим і економічно прорахованим, оскільки справа ця вимагає наукового підходу та чималих видатків на догляд, відновлення та охорону.
Голови громад запропонують, що збільшити лісові масиви також можливо облікувавши та узаконивши так звані безгосподарні ліси, яких за різними оцінками в області від 250 до 600 гектарів. Окрім того, на території кількох громад у загальній кількості є понад 6 тисячі гектарів порожніх площ, які свого часу державне підприємство «Гріненерго» взяло під вирощування енергетичної лози, але так і не реалізувало цей намір, до того ж не сплачує податків. Відтак, пропонується вилучити ці землі під заліснення.
На думку радника голови Луцької райради Юрія Ройка, потенціал для реалізації такої масштабної програми заліснення України більш ніж достатній.
«Минулого тижня ми з народним депутатом Вячеславом Рубльовим та головою Луцької районної ради Олександром Омельчуком перебували з робочою поїздкою в Мар’янівській громаді. Мали можливість оглянути майже 100 гектарів самосійних лісів. Вони безбожно розкорчовуються! А там дерева 20-25-річного віку. Хтось собі вирішив не просто розкорчувати під ведення сільського господарства, а просто цей ліс зрубати», - розповів Юрій Ройко.
Голова екологічної комісії облради Юрій Ройко застеріг, що для реалізації ініціативи збільшення площ заліснення потрібен правовий механізм. А відповідний законопроєкт, який регулює збереження самосійних лісів, спрощує передачу земель під лісорозведення та попереджає завдання шкоди екосистемі, прийнятий лише у першому читанні.
«Цей законопроект не тільки запроваджує механізм збереження самостійних лісів, а й спрощує передачу земель під лісорозведення, нівелює ризики заподіяння шкоди природним екосистемам під час лісовідновлення. Крім того, у законопроекті закладається правове підґрунтя для реалізації амбітних цілей по збільшенню площі лісів», - сказав радник голови районної ради.
За результатами обговорення Григорій Недопад доручив:
- підготувати спільне звернення до депутатів Верховної Ради пришвидшити внесення змін до законодавства щодо збереження лісів;
- передати на облік держлісгоспів безгосподарні лісові масив;
- клопотати про передачу невикористовуваних площ з державного підприємства «Гріненерго» до державних лісогосподарств або ж вилучити їх у судовому порядку;
- провести інвентаризацію самозаліснених земель.
Читати також: На Волині виявили незаконну вирубку лісу
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.