Осінній призов-2017: 8 фактів, які потрібно знати

Осінній призов-2017: 8 фактів, які потрібно знати

Осінній призов-2017 стартує в Україні у четвер, 5 жовтня. Кого призиватимуть, на який термін і кого цей призов не стосується – пише Канал24.

Осінній призов 2017 в Україні: терміни

Призов на строкову службу в Україні триватиме з 5 жовтня по 28 листопада 2017 року.

Кому прийдуть повістки?

Чоловікам призовного віку (20-27 років), які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров'ям.

Скільки служитимуть призовники?

Термін служби складе до 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – до 12 місяців.

Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням строку служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Скількох українців призовуть?

10 460 громадян України підлягає призову на строкову службу у жовтні-листопаді цього року.

Найбільше строковиків призовуть у Дніпропетровській (980) та Харківській (700) областях. Найменше – у Донецькій (230), Луганській (170) та Закарпатській (155) областях.

Де служитимуть призовники?

Із загального числа призовників 6,36 тисяч осіб будуть спрямовані в Збройні Сили України, 3,5 тисяч – у Національну гвардію і ще 600 людей – в Державну спеціальну службу транспорту. У зону АТО строковиків НЕ відправлятимуть.

Чи буде грошова компенсація?

Призовники отримають разову грошову допомогу від держави у розмірі 3200 грн + 93 грн на підготовку та проведення призову (без урахування витрат на харчування і транспорт). А потім щомісяця строковики отримуватимуть по 150-250 грн. На проведення призову з бюджету виділено 34,4 мільйона гривень.

Кого не призовуть?

Є низка підстав для відстрочки від призову:

  • Сімейні обставини – опікунство над непрацездатними родичами; дружина-інвалід; вагітна дружина; дитина-інвалід; двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років; самостійне виховання дитини; сирітство; брат на строковій службі у цей час.
  • Стан здоров’я – якщо офіцера визнали тимчасово непридатним до військової служби, тривалість відстрочки становитиме 1 рік.
  • Навчання – інтернатура, аспірантура, докторантура. Також мають право на відстрочку особи молодші 21 року, які здобувають освіту за денною формою.
  • Професійна діяльність – священнослужителі; кандидати (доктори) наук, які працюють на посадах за спеціальністю; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою; медичні працівники, за умови повного навантаження на займаній посаді, у сільській місцевості; сільські, селищні, міські голови – на термін виконання ними цих повноважень; поліцейські – на весь період їхньої служби.
  • Не підлягають призову підозрювані у кримінальних злочинах.

Що світить за ухилення від призову?

Якщо призовник не з'явився у визначений час і місце або не повідомив комісаріат про зміну місця проживання, законом передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність.

Покарання за ухилення від призову:

  • Неявка до військкомату без поважних причин – штраф 85-119 грн
  • Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 170-255 грн
  • Ухилення від призову карається обмеженням волі терміном до трьох років умовно.


Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як луцькі «базарники» відреагували на рейд «Ревізора»
Наступна новина Рейтинг телефонів, які найдовше тримають заряд
Останні новини
Схожі новини