Найчастіше ми називаємо розумними тих людей, які на відмінно виконують поставлені завдання, мають вищу освіту та широкий кругозір. Це й справді дуже характерні ознаки високого інтелекту, але, крім них, є й інші.
До вашої уваги 10 ознак справді розумних людей. Перевірте список, гадаємо, що багато пунктів характеризують саме вас, – пише Радіо Максимум.
Емпатія
Високий інтелект майже завжди пов'язаний з високим рівнем емпатії. Деякі психологи взагалі стверджують, що емпатія – це прямий шлях до телепатії. Недарма ж розумні люди практично відчувають, що зараз скаже співрозмовник.
Самоконтроль
Розумна людина здатна подолати свою імпульсивність. Планування, уточнення, продумування альтернативних стратегій – ось чим відрізняється розумна людина від не надто тямущої. Крім того, високий рівень інтелекту дозволяє подбати про неприємності раніше, ніж вони взагалі почнуться.
Почуття гумору
Адвіта Біхарі з Гарвардського університету зазначає, що розумні люди мають розвинене почуття гумору. В одному з досліджень Університету Нью-Мексико цей висновок підтверджують: чим розумніша людина, тим смішніші її жарти.
Концентрація
Френк Чжу, професор психології в Денвері, впевнений, що люди, які вміють зберігати концентрацію, дуже розумні. Відповідне дослідження було опубліковано в журналі Current Biology. До речі, цю навичка цілком можна "прокачати" – відповідно, виросте і рівень IQ.
Адаптивність
Розумні люди гнучкі і здатні впоратися з будь-якими новими умовами. Інтелект дозволяє людині швидко змінювати свої звички і свою поведінку, щоб більш ефективно справлятися з незвичними завданнями і пристосовуватися до нового середовища.
Сова
Виявляється, сови розумніші за жайворонків. Це було доведено психологами ще в 2009 році. Тільки не треба навмисно змінювати свій режим, так це не працює.
Аналогії
Думаєте, що між сашімі і кавуном немає нічого спільного? Розумна людина знайде тут зв'язок моментально. Наприклад, скаже, що і те, і інше їдять сирим і холодним! Здатність проводити паралелі між непов'язаними поняттями – ключова відмінність людини з добре розвиненим інтелектом.
Прокрастинація
Дивно, але лінь теж є поширеною ознакою розумних людей. Ось тільки вони вміють використовувати витрачений на прокрастинацію час з користю: розмірковуючи про абстрактні речі, вони дають час сформуватися потрібним ідеям. Пам'ятаєте приказку "сім разів відміряй, один відріж"? Це ідеальний приклад прокрастинації людини з високим рівнем інтелекту.
Соціофобія
Дуже розумні люди показують характерну схильність до самотності. Цікаво, що недавні дослідження Британського журналу психології показали прямий зв'язок між легким рівнем соціофобії і розвиненим інтелектом. Виявилося, що розумним людям просто цікавіше наодинці з собою – їм завжди є, чим зайняти розум.
Допитливість
Ще Альберт Ейнштейн зізнавався, що у нього немає ніяких особливих талантів, а тільки один! Це – невгамовна допитливість. І це геть не мало! Саме цікавість штовхає більшість вчених здійснювати нові відкриття.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.