Під Луцьком проектних менеджерів ОТГ навчали керувати проектним циклом

Під Луцьком проектних менеджерів ОТГ навчали керувати проектним циклом

Протягом трьох днів у Княгининівській об’єднаній територіальній громаді відбувався тренінг, який був присвячений управлінню проектним циклом для проектних менеджерів ОТГ Волинської області. 

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Тренерами протягом цих трьох днів виступили начальник відділу економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва Маневицької районної державної адміністрації Надія Савчук, проектний менеджер Шацької ОТГ Андрій Сичук та радник з регіонального розвитку Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк

Присутні змогли дізнатися про проектний менеджмент та обмінятися досвідом проектної діяльності, дізнатися більше про критерії інноваційності проекту, методологію здійснення соціально-економічного аналізу за проблемними аспектами, на вирішення яких спрямований проект.

Також відбулася робота в групах, де під час практичного заняття йшлося про опис та соціально –економічний аналіз проблеми, на розв’язання якої спрямовано проект. Проектні менеджери мали змогу повправлятися у створенні власних проектів, адже довелося працювати над формуванням назви, мети та завдань. 

Під керівництвом тренерів обговорили ідентифікацію зацікавлених сторін. А під час роботи у групах практично попрацювали над аналізом зацікавлених сторін, технологію досягнення цілей, планом-графіком реалізації проекту та описом заходів проекту, визначенні ресурсів (людських, часових, матеріальних, фінансових) тощо.

Проектні менеджери дізналися більше про формування бюджету та як уникнути при цьому основних помилок. Ці знання відразу спробували випробовувати на практиці під час практичного заняття у групах під назвою «Складання бюджету проекту». 

Представники об’єднаних територіальних громад обговорили результати проекту (довгострокові та короткострокові) та сталість проекту (фінансову, інституційну та політичну). 

Дізналися більше проектні менеджери і про ризики проекти, індикатори оцінювання успішності та моніторинг реалізації проекту. 

Чи не найдужче їх зацікавило, де отримати інформацію про оголошені конкурси. Власне проектний менеджер Шацької ОТГ Андрій Сичук розповів про приклади проектів та їх впровадження, наприклад, деякі аспекти управління, обліку, проведення закупівель,   , ризики впровадження тощо. З його вуст присутні також дізналися про процедури оцінки проектів. 

Радник із регіонального розвитку Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк розповів, що у 2017 році на Волині було створено чимало об’єднаних територіальних громад. Тому їм слід навчитися писати проекти не лише на ДФРР і інфраструктурну субвенцію, а й на велику кількість інших проектів, конкурсів та грантів, зокрема, від посольств різноманітних країн, транскордонного співробітництва тощо. 

Він наголосив, що участь у цих конкурсах, проектах та грантах необхідно брати, щоб залучати кошти в громаду. Експерт розповів, що на заході побували і досвідчені проектні менеджери із громад, які утворилися раніше, і представники нових ОТГ. 

Також він розповів про важливість заходів із візуалізації проекту, маркування. Проектний менеджер наголосив, не слід формально підходити до заходів та пояснювати громаді, за чим рахунок здійснюються ті чи інші речі в рамках проекту. Особливо він наголосив на збереженні документації після проекту. 

Петро Гоцалюк додав, що під час семінару проектні менеджери мали змогу познайомитися, обмінятися досвідом, налагодити контакти, а це важливо для майбутнього міжмуніципального співробітництва. Адже, дві-три громади мають більші шанси виграти якийсь проект. 

Проектний менеджер Колківської ОТГ Тетяна Урбан розповіла, що тренінг став чудовою нагодою почерпнути чимало цікавої інформації, щоб потім її використати у повсякденній роботі, можливістю виявити свої власні помилки, а також отримати креативні ідеї для майбутніх проектів. 

«Тренери буквально розклали "все по поличках", за що всім ва велике спасибі. Тренінг - чудова нагода ще й зустрітися з колегами, адже попри роботу та відстань бачитись доводиться не часто. Окрім приємних зустрічей, це - можливість зав'язати нові знайомства для обміну досвідом в процесі роботи, а також для активних дискусій (проектна робота - трішки творча, без того ніяк). Дякую організаторам за таку можливість, сподіваємося, що після вже зреалізованих проектів зможемо знову зустрітися для обміну ідеями та досвідом», - заявила представниця ОТГ. 

«Ось і завершився 3 день тренінгу, який приніс великі плоди знань для майбутніх ідей наших проектів, які, впевнена, кожен з нас зможе реалізувати в дійсності. Велика подяка організаторам за чудову можливість поспілкуватись вже з більш досвідченими людьми в цій сфері, а також з проектними менеджерами інших громад», - поділилася представниця іншої ОТГ Тетяна Зінчук. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Розповіли подробиці викриття на Волині злочинної групи наркоторговців
Наступна новина Волинян закликають замальовувати написи з рекламою наркотиків
Останні новини
Схожі новини