Прикордонники зафіксували прибуття значних груп іноземців навпроти пункту пропуску «Дольськ», що у Волинській області. Хасидів 5 годин вмовляли завернути назад.
Про це речниця Луцького прикордонного загону Маргарита Вершиніна, повідомляє Суспільне.
Перед пунктом пропуску хасиди співали пісні та танцювали. У руках іноземці тримали плакати із закликами пропустити їх через кордон.
Зі слів речниці, близько 50 осіб прибули до пункту пропуску напередодні ввечері.
«Вони пройшли прикордонний контроль на білоруському пункті пропуску і прослідували до нейтральної зони», – каже Маргарита Вершиніна.
На місце прибув голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко. На лінії кордону він зустрівся з хасидами та розповів про вимоги уряду до в’їзду іноземців в Україну/
«Ви про такі рішення знали три тижні тому. Я розумію ваші традиції і звичаї, я розумію наскільки важливо вам опинитися в Умані, проте в цьому році це не можливо», – сказав він.
Перемовини з іноземцями тривали близько 5 годин.
«орієнтовно опівночі вони рушили назад, на територію Білорусі», – розповіла Маргарита Вершиніна.
Їжею та водою волинські прикордонники хасидів не забезпечували. Зі слів речниці, іноземці мали власні продовольчі запаси.
Окрім прикордонників, кордон у пункті пропуску «Дольськ» цієї ночі охороняли підрозділи Нацполіції та Нацгвардії.
Читати також: Кордон із Білоруссю – під посиленою охороною. Розповіли, яка тут зараз ситуація
Раніше, 14 вересня, приблизно півтори тисячі хасидів прибули до білорусько-українського кордону, аби потрапити до Умані на святкування Рош-га-Шана.
Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного, однак уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не їхати цього року до Умані на святкування Нового року з огляду на пандемію. Щороку до Умані приїжджає від 30 до 50 тисяч паломників з різних країн.
26 серпня Кабінет Міністрів заборонив в'їзд іноземців з 29 серпня по 28 листопада.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.