«Приват наш!». Нарешті відомо, чому суд каже повернути банк Коломойському. Що далі?

«Приват наш!». Нарешті відомо, чому суд каже повернути банк Коломойському. Що далі?

У пресі нарешті з’явився текст рішення про скасування судом націоналізації (передання до рук держави) «Приватбанку». Про таке рішення стало відомо ще 18 квітня, але чим суд його аргументував – не повідомлялося.

Всі доводи Національного банку про те, що в Приватбанку були проблеми на більш ніж 100 млрд гривень і банк загрожував зруйнувати фінансову стабільність держави, суд перекреслив п'ятьма аргументами, пише Економічна правда з посиланням на LIGA.net.

В розпорядженні журналістів опинилося рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня про скасування націоналізації Приватбанку. Донедавна мотиви суду були засекречені: всі судові процеси у справі про націоналізацію Приватбанку проходять в закритому режимі. Не публікуються, як самі рішення, так і аргументація сторін.

Які аргументи суду, якийскасував націоналізацію банку?

Висновок Нацбанку про брак капіталу в Приваті не був підтверджений експертизою, а сам регулятор невиправдано квапив націоналізацію, йдеться в мотивувальній частині рішення суду.

Також суд погодився з двома важливими позиціями адвокатів Коломойського:

- по-перше, на екс-акціонерів Привату чинився політичний тиск, через який вони були змушені написати лист Кабміну, де просили державу забрати банк,

по-друге, сама націоналізація за своєю суттю була конфіскацією акцій у приватної особи.

Що каже НБУ?

НБУ категорично не згоден з доводами суду - в розпорядженні журналістів є також позиція юристів НБУ по кожному з пунктів.

Адвокати Нацбанку стверджують, що Окружний адмінсуд узяв на себе повноваження тактувати правила роботи банківської системи, в тому числі по-своєму визначив рівень кредитного ризику в Приватбанку, хоча у суддів немає такої експертизи.

Зараз сторони процесу готуються до апеляції. За інформацією адвоката однієї із сторін, апеляція у справі про законність націоналізації Приватбанку відбудеться 13 червня.

Сторони не зможуть надати суду додаткові докази, тому юристам держави доведеться відштовхуватися від наявної бази. Їх докази містяться в 57 томах судових матеріалів.

З чого все почалося?

Приватбанк забрали у грудні 2016 року. Уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,3 мільярда гривень.

Власники оскаржили націоналізацію у березні 2017-го. Підконтрольна Коломойському кіпрська компанія Triantal Investments Ltd оскаржила в суді неправомірність дій Нацбанку і Міністерства фінансів.

В березні 2017 року вона звернулася до суду з вимогою визнати неправомірним і скасувати датоване жовтнем 2016 року розпорядження НБУ, яким Нацбанк ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки і яке згодом зробило можливим націоналізацію банку.

Раніше власниками Triantal Investments Ltd через Fransiano Investments Ltd були Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський і Олексій Мартинов. Частки Боголюбова і Коломойського становили по 49,9% в статутному капіталі Fransiano Investments Ltd, Мартинова - 0,2%.

До націоналізації Коломойському належали 41,6572% акцій Приватбанку, Triantal Investments Ltd - 16,5748% акцій.

Суд задовольнив позов власників за три дні до перемоги Володимира Зеленського. 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави.

19 квітня стало відомо про ще одне рішення суду на користь Коломойського у справі Приватбанку.

Суд повністю задовольнив позов підконтрольної Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd щодо процедури примусової конвертації акцій в капітал банку при націоналізації.

20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку, отриманими до входження держави в капітал.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (1)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як знайти роботу, яку буду любити? Поради спеціаліста
Наступна новина «Ніч музеїв» у Луцьку: бродили в темряві з ліхтариками і слухали пісні китайською
Останні новини
Схожі новини