У Луцьку збудують реабілітаційний центр для військових

У Луцьку збудують реабілітаційний центр для військових

На території Волинського обласного госпіталю для інвалідів війни  будуватиметься новий реабілітаційний центр. Наразі вже готова проектно-кошторисна документація. Попередньо вивчали польський досвід.

Вартість всього проекту 45 млн грн, з них будівельна частина  - 34 млн грн , решта - видатки на обладнання. В реабілітаційному корпусі будуть спотрзали, басейн, зимовий сад.

"Це наша - мрія", - поділилася головний лікар госпіталю Тетяна Масікова в ході візиту до медичного закладу голови обласної ради Ігоря Палиці.

Планується, що реабілітацію в центрі проходитимуть учасники АТО, спортсмени та інші пацієнти.
Голові обласної ради ідея до вподоби. Він заявляє, що будівництво можна розпочати в наступному році. "Єдине, що спробуємо залучити для нього кошти з державного бюджету та з європейської технічної допомоги. але, якщо не вийде, то знайдемо необхідну суму в обласному бюджеті", - пояснив Ігор Палиця ситуацію з фінансуванням проекту.
До слова, проект вже претендував на один з міжнародних грантів, але перша спроба була провальною.
Лікарі кажуть, що, насамперед, реабілітація потрібна атовцям. "Ми бачили якими вони прийшли з Іловайська  і  знаємо, скількох зусиль вартує поставити їх на ноги. У нас є спеціалізоване неврологічне відділення на 30 ліжок, де завжди лікуються тільки атовці. Крім цього, учасники АТО лежать в усіх відділеннях, коли потребують спеціальної допомоги. Станом на зараз їх 70. У нас є 210 ліжок, і є пацієнти, які відносяться до категорії ветеранів війни", - розповіла Тетяна Масікова.
Пацієнти мають змогу відвідувати різні процедури: електросон, лікувальні ванни, інгаляції,   магнітно-лазерне лікування, озокеритолікування, кінезотерапія. З атовцями працюють психологи, які застосовують різноманітні методики.


 Самі бійці кажуть, що задоволені і умовами перебування, і ставленням персоналу закладу.
Ігор Палиця похвалив керівництво госпіталю за роботу та запевнив, що підтримуватиме їхні ідеї, в тому числі й реабілітаційним центром. "Це прекрасний об’єкт, тут гарне ставлення до людей, хороші умови. Потрібно підтримувати людей, які вміють так працювати. Ми вкладатимемо кошти в цей об’єкт і гадаю, що депутатський корпус не буде проти", –  прогнозує  Ігор Палиця. Він також пропонує відкрити двері майбутнього реабілітаційного центру для спортивної медицини та людей, які дбають про профілактику свого здоров'я. Йдеться про залучення комерційного компоненту.
Начальник управління охорони здоров'я ОДА Ігор Ващенюк  до таких пропозицій ставиться схвально: "Жодна економіка світу не спроможна витягнути  безплатну медицину. Держава повинна вирішити, кому вона оплачує послуги і в якому об'ємі. Решта, якщо є можливості, треба залучати кошти. Тому, вважаю цілком прийнятним, що на цій базі надаватиметься частина платних послуг".

Але при цьому ініціатори будівництва центру не забувають про відділення реабілітації в обласній клінічній лікарні в Боголюбах. Обидва центри не конкуруватимуть, адже на базі клінічної лікарні проходитимуть реаблітацію пацієнти з серцево-судиннми хворобами, проблемами опорно- рухового апарату та ті, що потребують післяопераційної реабілітації.
 
 

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волинь залучать європейські кошти для пожежних підрозділів
Наступна новина Опублікували відео, як підпалювали Варшавський ринок у Луцьку. ФОТО. ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини