Розповіли, яким буде призов-2018 на Волині

Розповіли, яким буде призов-2018 на Волині
http://radiotrek.rv.ua

Із жовтня на Волині, як і в усіх областях України, розпочнеться призов юнаків на строкову військову службу, який триватиме до кінця грудня цього року.

Про це повідомляє Волинський обласний військовий комісаріат на своїй сторінці у Faсebook.

Цієї осені до війська призвуть 570 волинян, які будуть проходити військову службу в Збройних силах України, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та Державній спеціальній службі транспорту України.

Як і в минулі роки, призову до війська підлягають чоловіки від 20 до 27 років, котрі за станом здоров’я, освіти, морально-діловими якостями, фізичним розвитком придатні до проходження військової служби і не мають підстав для надання відстрочки чи звільнення від військової служби.

На призовну комісію також викликають юнаків від 18 до 20 років, оскільки призовний вік згідно із Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» становить з 18 до 27 років. Їх викликають для уточнення облікових даних та надання відстрочки відповідно до вимог статті 17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» або для звільнення згідно зі ст. 18 того ж Закону. 

У військовому комісаріаті нагадують, що громадяни України, приписані до призовних дільниць, зобов'язані прибувати за викликом районного військового комісаріату для проходження медичного огляду та призову на військову службу. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Усе, що треба знати про осінній призов-2018

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.

Відповідно до ст. 15, п.8.4, Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці у 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію (з 1 жовтня 2018 року), військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

«Шановні призовники Волині, прийдіть до призовної дільниці – виконайте свій конституційний обов’язок!» – закликають у військкоматі.

Довідково:

При проходженні строкової військової служби призвані громадяни України забезпечуються наступними соціальними гарантіями та пільгами:

- при призові їм виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. гривень);

- військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм;

- їм виплачується щомісяця 350–700 грн (залежно від військового звання та посади) на додаткові особисті потреби;

- при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 2 800 до 5 600 грн. залежно від в/звання і посади); для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 4 200 до 8 400 грн.);

- їм надається десятиденна відпустка без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад;

- час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;

- після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога в розмірі:

середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, 

встановленої на день призову (для громадян, які працювали);

у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Також, держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців строкової військової служби, які до призову на строкову військову службу не були працевлаштовані.

Особи, які були призвані в період навчання у вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того вищого навчального закладу, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання.

Тільки військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).

Члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників.

Відповідно до п. 7, пп. 8 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2015 року №744 військовослужбовці строкової військової служби до виконання бойових завдань у зоні операції Об`єднаних сил не направлятимуться.

Порушення призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання до військового комісаріату відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади тягнуть за собою адміністративну відповідальність та тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України.

Ухилення від призову на строкову військову службу тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу України (до трьох років обмеження волі).

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Ковелі не вистачило «пакунків малюка»
Наступна новина Які продукти подорожчають до кінця року
Останні новини
Схожі новини