Фінансування Державного академічного Волинського народного хору зменшується. Проте, у порівнянні з іншими колективами області він ще в хорошому стані.
Про це в програмі «Прайм-Тайм» телеканалу «Конкурент TV» розповів художній керівник та головний диригент Державного академічного Волинського народного хору Олександр Стадник.
Читати також: «Чи міг я очолити хор Верьовки? Думаю, так. Але...» - Олександр Стадник. ІНТЕРВ’Ю
«Самоокупність, про це мова не йде. Йде мова про те, що зменшується фінансування, на жаль. Я не хочу грішити, бо знаю ситуацію в інших областях. Але це колектив, у якому я працюю більше 30 років, і я відповідальний за тих людей, яким не буде вистачати зарплати, наприклад, виплатити на цей рік. А зарплати в нас це 7-8 тисяч гривень, і якщо зняти якісь мізерні доплати, то.. Розумієте, можна не знищувати колектив, а можна створити такі умови, коли люди просто розійдуться», – зазначив керівник.
Він шкодує, якщо колектив загубиться, адже через декілька років їм виповниться 50. Волинський хор своєю роботою заслужив визнання не лише в Україні, а й закордоном. Адже колектив намагається не стояти на місці та створює багато нових програм.
«Ми у минулому році до 80 концертів дали. Я сказав так, давайте по Волині здайнемо де ще є якась можливість, де є ще які клуби, бо люди хочуть. Ми маємо їхати, ми маємо людям показувати, що є культура, що є народна пісня. Тому що якщо ми це загубимо, то який сенс тоді в нас», – каже Олександр Стадник.
Глядачі чекають виступів Волинського народного хору. Але гастролі по віддалених районах Волині – старим автобусом та в неопалюваних приміщеннях закинутих клубів – не той спосіб вийти на хоч якусь самоокупність.
Читати також: Філя з філармонії спить у кріслі Стадника. КІТ НА ОФІСІ
«Моя задача, як керівника, і артистів наших створити продукт. Потім цей продукт, щоб його продати, в нього треба вкласти певні кошти, щоб зробити хорошу рекламу, щоб зробити хороший промоушин, і це робиться за пів року, за рік. В це вкладаються гроші. І потім ці гроші окупляються оцими гастролями. В нас грошей не вкладають.
На той самий «Лісапєдний батальйон», підуть люди. Я вже колись казав, немає проблем, я залишу 10 чоловік, візьму там пару оркестрантів, у мене є збірник українських сороміцьких пісень, я зроблю програму, розкажу ще декілька похабних анекдотів на сцені і люди буть йти. Ну хіба це завдання культури опуститися до такого рівня? Вихованням ж теж повинна культура займатися», – додає Олександр Стадник.
Читати також: «Часто під маркою «Волинський народний хор» діють шахраї», - керівник хору Олександр Стадник
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.