Що більш шкідливе для здоров'я: солодке чи жирне?

Що більш шкідливе для здоров'я: солодке чи жирне?

Міфи про те, що вуглеводи призводять до ожиріння, наразі широко поширені. Однак ці поживні речовини не мають фатального впливу на масу тіла – якщо, звичайно, не вживати їх у величезних кількостях.

Зайві кілограми жиру з'являються в організмі в результаті споживання великої кількості калорій в цілому, а не цукрів і крохмалю зокрема. Сюди входять калорії, отримані з будь-яких джерел – вуглеводів, жирів або білків. Фактично, в першу чергу в жирову тканину перетворюється надлишок калорій з жирів, випереджаючи в цій справі вуглеводи.

Цукор сам по собі не можна вважати винуватцем проблем. Всупереч думці деяких відомих фахівців в області дієтології, цукор не провокує накопичення в організмі жирової тканини. Звичайно, рівень інсуліну підвищується під час поглинання вуглеводів – це абсолютна правда. І це цілком нормально. Інсулін регулює процес накопичення енергії, дозволяючи організму переміщати глюкозу, що міститься в крові, в клітини – для їх харчування, в мускулатуру або печінку – для зберігання.

Невже люди, які страждають від надмірної ваги, з'їдають більше цукрів, ніж люди з нормальною масою тіла? Тобто вони всі поголовно – ласуни? Даних, що підтверджують це припущення, не існує. В цілому, любов до солодощів не означає, що вживання солодкої їжі обов'язково призведе до зловживань.

Зайва вага з'являється під впливом сукупності різних факторів, включаючи спадковість, умови навколишнього середовища, спосіб життя і вибір їжі в цілому. Щоби вага залишалася у нормі, необхідно контролювати загальну кількість калорій в з'їдених продуктах і вести рухливий спосіб життя.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Бандерштат (день другий)
Наступна новина Найвідоміша пісня світу - «Despacito» - зазвучала на українських інструментах
Останні новини
Схожі новини