Школи поки будуть працювати у звичайному режимі, - Віктор Ляшко

Школи поки будуть працювати у звичайному режимі, - Віктор Ляшко

У Міністерстві охорони здоров'я вирішили відтермінувати введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки. Усі заклади освіти країни найближчими днями продовжать працювати у звичайному режимі за правилами «зеленого» рівня епідемічної небезпеки.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, коментуючи можливість запровадження обмежень для роботи закладів освіти, у яких вакциновано менше 80% працівників колективу, – пише Освіта.ua.

За його словами, ухвалення рішення про встановлення «жовтого» рівня має ухвалювати Національна комісія техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, засідання якої відбудеться не раніше ніж за тиждень після розгляду цього питання Кабінетом Міністрів.

Нагадаємо, у ще одній волинській школі – спалах коронавірусу

«Лише коли постанова набере чинності, а це 7 днів від дня її розгляду на уряді, пропонуємо скликати засідання національної комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій питання для встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки. До того часу всі, і зокрема заклади освіти, продовжують працювати за правилами «зеленого» рівня», – сказав міністр.

Він також наголосив, що наразі в Україні хоча й спостерігається перевищення загальнонаціонального індикатора позитивних тестів серед усіх протестованих та тенденції до збільшення госпіталізацій пацієнтів із COVID-19, але ситуація не є критичною.

«При цьому ситуація не є критичною, в основному стрімкі зміни в індикаторах пояснюються законом малих чисел, коли зміни в абсолютних цифрах показують великі зміни у відносних. Тому, наслідуючи практику європейських країн та США, ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованого населення до звичного», – зазначив Віктор Ляшко.  

Він також зауважив, що Міністерство охорони здоров’я спільно з іншими міністерствами працює над змінами до карантинних норм аби дотримуватись балансу між захистом населення від коронавірусу та його благополуччям.

Зокрема, передбачається, що більшість обмежень, які передбачені в «жовтому» та «червоному» рівнях епідемічної небезпеки, не будуть застосовуватись у разі, якщо будуть вакциновані колективи та відвідувачі.

При цьому для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для «червоного» рівня – потрібен буде повний курс щеплення. 

Як приклад, робота закладів освіти у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки не буде обмежуватись за умови наявності у 80% педагогічних працівників документів, що засвідчують вакцинацію від COVID-19 хоча б однією дозою.

Як відомо, раніше Віктор Ляшко повідомляв про ймовірність впровадження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки на території країни вже 13 вересня.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Волиньгаз» запустив другий етап водневих випробувань. Що це значить
Наступна новина Доставка піци в Хмельницькому: що радять і чому це вигідно
Останні новини
Схожі новини