Аналіз 15 досліджень, які залучили понад 800 тисяч учасників, показав, що самотні люди старшого віку на 42% частіше мають вікове слабоумство (деменцію), овдовілі – на 20%.
Статистика ж, хто був у шлюбі, але розлучився не була показовою для науковців з лондонського University College, йдеться на The Guardian.
Факт того, що овдовілі люди частіше потерпають від деменції, науковці пов'язали з тим, що вони пережили сильний стрес втрати другої половинки.
"Наше дослідження мало на меті показати, що люди у шлюбі живуть довше й мають міцніше здоров'я. Причин цьому може бути багато, наприклад, коли старші люди живуть у парі, вони більш заможні – це також може вплинути на стан їхнього здоров'я", – розповіла учена Центру дослідження Альцгеймера у Британії Лора Фіппс.
Серед інших причин, чому шлюб запобігає старечому слабоумству, науковці називають розвиток здорових звичок один одного у парі, бажання якомога довше побути зі своїм партнером та доглядати за ним, ефективніша соціалізація.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.